Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire elég Budapesten a nettó...

Mire elég Budapesten a nettó 240 ezer forintos fizetés?

Figyelt kérdés

Az egyetemi csoportunkba tettek ki egy álláshirdetést, mely kezdőbérként bruttó 365 ezer forintot igér. Ez nagyjából 240 ezer forint nettót jelent, ami elsőre elég csábítónak tűnik. Viszont ha számolgatok, hogy milyen kiadásaim lennének (lakásbérlés egyedül, rezsi, élelmiszerek, szórakozásra/ruházkodásra/utazásra egy kis félretett pénz) akkor már egyáltalán nem tűnik jónak, sőt még abban sem lennék biztos, hogy normálisan ki lehet belőle jönni.

Nektek milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

22/f pályakezdő



2017. okt. 9. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem éppen csak ki fogsz jönni belőle, feléled az egészet, félre tenni nem fogsz tudni belőle, gyűjteni valamire, ez 1-2 évig így lesz, viszont pályakezdőként a tapasztalat szerzése lesz az ez idő alatt, ami értékesebb. Bár nem tudom, milyen szakma ez, de általános esetben tapasztalat szerzésével növekszik a fizetés, és ha már kezdőként ennyit kapsz, pár éven belül ez 300 fölé fel fog menni, aztán még feljebb, és akkor már jó dolgod lesz.
2017. okt. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Azért ne vicceljünk már, ennyiből simán ki lehet jönni.
2017. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, milyen igényeid vannak, illetve mik a prioritások.

Ha Neked az a fő szempont, hogy egyedül bérelj egy lakást, szórakozz, nem főzöl, hanem rendelsz ételt, utazz, akkor bizony nem fog maradni, fel fogod élni az egészet (felnőtt bérlet Bp-en 9.500 ft).

Ha az a prioritásod, hogy előbb-utóbb lakást akarsz venni és erre hajlandó vagy spórolni, s ezért lemondani az egyedüli lakásbérlésről, akkor azért félre lehet tenni belőle.

2017. okt. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el jó az egy pályakezdőnek, függetlenül a kiadásoktól... Úgyhogy irány a meló, lesz majd valahogy, ezen mindenki túlesik.
2017. okt. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
ennyiből kényelmesen el lehet lenni. aki ennyiből nem él meg, az nem tudom mit akar komolyan.
2017. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
A kényelmestől nagyon messze van. Ha szobát bérelsz esetleg. De azért 200 ezer költő pénz az kell egy hónapban a kényelmes élethez.
2017. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

EÜ-s főiskolát végzett szakdolgozó vagyok, kb. nettó 160 ezres havi bérből tök jól élek (nem költök ruhára, tisztítószerekre, utazásra, étteremre, luxus kütyükre szinte semmit)


Nem kell szórni a pénzt. (mondjuk én nem is tudnék mit :D)

2017. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

"nem költök ruhára, tisztítószerekre, utazásra, étteremre, luxus kütyükre szinte semmit"


Vagyis semmi olyan dolgot nem csinálsz ami megkülönböztetne egy harmadik világbeli lakostól.

2017. okt. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
eszek rendesen :D
2017. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
'zmeg, egy pályakezdő örüljön, ha ennyit felajánlanak neki valahol, mikor a "jó kommunikációs képesség" meg "csapatban is, de egyedül is hatékonyan tudok dolgozni" bullshiteken kívül gyakorlatilag az égvilágon semmit nem tud beírni az önéletrajzába.
2017. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!