Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az orvos kiír valakit egy...

Ha az orvos kiír valakit egy hét betegszabadságra, de az illető öt nap múlva már meggyógyul és megy dolgozni, akkor kell kérni az orvostól egy másik, öt napra szóló papírt, vagy elég lesz az eredeti?

Figyelt kérdés
Tehát az utolsó két nap már nem betegszabadság, hanem teljes bért kapna, mivel dolgozik.
2017. okt. 15. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Én megkérdeztem a munkahelyemen, elfogadták a 7 napost, és rá kellett írnom, hogy x-edikétől újra munkába álltam, így csak 5 nap betegszabit számoltak.
2017. okt. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell kérni újat az orvostól, a bérszámfejtő nem vehet figyelembe egy napra kétféle jogosultságot.
2017. okt. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazolnod kell, hogy keresőképes vagy. Ha olyan papírral mész, ami szt még nem vagy az, joggal küldenek el fogleü orvoshoz, hogy alkalmasnak talál-e.
2017. okt. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hát nálam a kutyát se érdekelte amikor 1 hetes betegállománnyommal 2 nap után bementem. Elvették a papírt elszámolták a 2 napot és csók.
2017. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!