Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban szabad koldulni...

Németországban szabad koldulni? Vagy bevisznek a rendőrök ha rajtakapnak?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan helyzetbe kerültem hogy nemsokára az utcára kerülök. Nem akarok belemenni de súlyos beteg vagyok, nincs senki akire számíthatok. Évekig próbáltam dolgozni de nem megy, nem bírom fizikailag. Sajnos a szellemi munka se megy, egyszerűen kifáradok a betegségem miatt, összeesek. A segélyszervezeteket hagyjuk is, nekem senki nem segít. Mivel nem sajnáltatom magam, mások szerint nem nézek ki betegnek ezért nem kapok semmi segítséget. Ha látnátok ezeknek az embereknek az arcát amikor kb rángatózva esek be egy bokorba például.

Arra jutottam hogy kimegyek Németországba vagy máshova kéregetni. Itthon szégyellném magam miatta, nehogy meglásson egy régi osztálytárs, ismerős (amúgy ők se segítenek, volt már aki előtt térdenállva könyörögtem de hiába)

Tudom, a kéregetés se egy könnyű dolog, de félbe lehet hagyni ha rosszul vagyok éppen vagy nem megyek ha nem bírok aznap. Ezt egy munkahelyen nem lehet megtenni. Próbáltam.


A lényeg: Németországban szabad koldulni vagy elvisz a rendőr? Soha nem követtem el semmilyen bűnt, még részeg se nagyon voltam, nem szeretnék bekerülni a börtönbe.


2017. okt. 18. 11:13
 1/2 anonim ***** válasza:
És a kéregetésből befolyó összeggel mit tervezel? Szerinted van értelme? Mi a betegséged? Depi?
2017. okt. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Főszabályként nem tiltott a koldulás Németországban, de nem hazudhat az, pl. Nem mondhatod, hogy gyerekeidnek gyujtesz, ha nincs gyereked. Sok helyütt vannak korlátozások, pl. Nem érintheted meg a járókelőket, nem zenélhetsz stb.


Meg nyilván belefuthatsz a roma koldusmaffiába is.

2017. okt. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!