Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez adhat okot gyanakvásra?

Ez adhat okot gyanakvásra?

Figyelt kérdés
Elkezdtem dolgozni egy cégnél munkaközvetítőn keresztül. A munkaszerződésemben ami azonnal feltűnt, hogy nem eredeti pecsét és aláírás van, hanem csak másolat (mintha egy eredetit lefénymásoltak volna több példányban, hogy ne kelljen állandóan pecsételni és aláírni). A szerződésben csak a munkavállaló kötelezettségei vannak leírva, a munkáltatóé nincs. Bele van írva, hogy a közvetítő cég levon a fizetésemből közvetítői díjat, de azt nem, hogy hány %-ot. Sok dolog nem egyértelműen van megfogalmazva, amikor rákérdeztem, mindenki mást mondott. A munkahelyemen is rákérdeztem pár kollégánál, de ők is mind mást mondanak (nekik is mást mondtak/tudnak). Amikor megkaptam a fizetésemet, akkor csak a banktól jött sms, hogy utaltak a számlámra, de a munkáltató nem küldött semmilyen bérpapírt vagy bármiféle papírt, amit alá kellett volna írnom, hogy átvettem a fizumat. Szinte csak a fizum felét kaptam meg, amikor rákérdeztem, akkor annyit mondtak, hogy sok dolguk van, nem tudnak most ezzel foglalkozni. Szerintetek se stimmel valami ennél a cégnél? Milyen gyanakvásra adhat okot?

2017. okt. 19. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de egy ilyen szerződést alá sem irtam volna.

Csak akkor irok alá szerződést, ha minden tiszta.


A szó elszáll az irás megmarad...


Milyen gyanakvásra adhat okot?

Nézz utána rendesen a munkaközvetitőnek. Illetve tb-nek, hogy egyáltalán be vagy e jelentve.

2017. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

"Szerintetek se stimmel valami ennél a cégnél? Milyen gyanakvásra adhat okot?"


Kicsit viccesen hangzanak ezek a kérdések. Átb..szták a fejed, te magad is látod és most akarsz elkezdeni "gyanakodni"? Itt nem gyanakodni kell, hanem felmondani azonnal.

2017. okt. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Az az ún. "rugalmas szerződés". A közvetítői díj addig nyújtható, amíg a kedves munkavállaló el nem kezd reklamálni.


Megmutatnám ezt a szerződést a kormányhivatalban, biztos érdekli a hatóságot. Ott azt is megmondják, hogy be vagy-e jelentve. Ha nem, mehettek együtt reklamálni. ;)

2017. okt. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!