Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként is levonnak?

Diákként is levonnak?

Figyelt kérdés

Ha nyáron elmegyek dolgozni addigra már 16 éves leszek.Ha naponta kapok 1000ft/óra pl 10órát vagyok egy nap heti 6 alkalommal.

Kiszámoltam a kalkulátorral hogy 240e ft egy hónapra a nettó 159e ft.

Diákként is vonnak le?

(Nagyon kellene a pénz egyetemre)



2017. okt. 23. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Igen, levonnak diákkėnt is! Ha munkából származó jövedelmed van, adózni kell. Ha diák, ha nem.
2017. okt. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol akkor csak 15% szja levonas van. Egyébként 33.5% levonas van. Az lényegtelen, hogy diák vagy. Vagyis annyiban érdekes, hogy amíg diák vagy dolgozhatsz iskolaszövetkezeten keresztül. De aki dolgozik, pénzt keres az bizony adózik.
2017. okt. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%

"pl 10órát vagyok egy nap heti 6 alkalommal. "


Ennyit nem is dolgozhatsz, mert teljesen szabálytalan.

Meg tudod hol fogsz te bruttó 1000Ft-os órabért kapni 16 évesen diákmunkán.

2017. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ötlet jó, csak ott bukik az egész, hogy az iskolaszövetkezeten keresztüli diákmunkáknak gyakorlatilag mindegyike a minimálbért adja, ami diákként nettó ~520 Ft/óra. Ezenkívül a heti 60 óra se nem kibírható hosszútávon, se nem legális. Ha sikerül heti 5 alkalommal dolgoznod, akkor ez 8x5x520=20800 Ft/hét, de számolhatsz akár kevesebbel is, mert sok helyen levonják a félórás kajaszünetet. Diákként csak kulimunkákra számíthatsz: kasszázás, árufeltöltés, pakolás, gyári kisegítés, gyomlálás, takarítás és egyebek. A Tesco kicsivel magasabb órabért ad, nekik nagyon bejött a diákok foglalkoztatása. Értelemszerűen az ismerősi alapon jó helyre bekerülés egy másik sztori, de akkor nyilván nem merülne fel a kérdésed.


Hogy konkrétumot is mondjak: nekem diákként a rekordom 95 ezer volt tavaly szeptemberben, emlékeim szerint 21 munkanappal, 4 munkahelyen, 2 nap éjszakai árufeltöltéssel és nem kevés délutános pótlékkal (fixen délutánra mentem, ahol lehetett). Nem ebből fogsz meggazdagodni.

2017. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.De az oldalukon ez van kiirva.
2017. okt. 28. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!