Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 éves korban megvan kötve...

25 éves korban megvan kötve az ember?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok és csak egy sima általános érettségim van, természetesen nem találok vele munkát. Felveteődik a kérdés hogy MIÉRT? nincs szakmám ennyi idősen .

Kb, 2012 ről 2013 as tanévre, tették ki azt hogy, 2013 as tanévre hogy a korábbi 22ről 21 évesre csökentették a korhatárt, (nappali ingyenességet)

és, én 1992. es évemmel 20 évesen 2013 ban csak fizetős estire vettek volna fel szakmát tanulni. Nos Okj szakmát, fizetősőn estin, nem volt keret rá lerakni, aztán elmentem gyári munkára, ahol ideileg tönkrementem végül kialakult azért mert hogy anno 1 honap miatt nem kerültem be a nappalisok közé, ezzel elcseszve az egész 5 évemet majdnem, kialakult az otthonüléstől egy akkora depresszió hogy enni sem ettem. Szüleim szegények nem tudnak sajnos támogatni.

Én viszont nem így terveztem az életemet. Hogy egy sima érettségivel megálljak, de így lett. kezdek kijönni a depresszióból, de nehezen, viszont nincs pénzem, munkát nem találok sehol gyárba vissza nem megyek. Mit tanácsoltok? Miért nem engedik meg az iskolák hogy egyet most kitanuljak nappali képzésben? Tök mind1 már milyen szakmát csak egy legyen legalább ami ad nekem alapot, az életem többi részére, és legalább addig is járhatok diákmunkázni.

Mit tanácsoltok? Hova forduljak, Vagy hogyan induljak el az életben? A nagy semmivel 25 évesen? Ki hogy kedzte? Egyetemre nem vettek fel, ahhoz el kellett volna érnem 480 pontot.


2017. okt. 27. 17:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nincs megkötve egyáltalán. az életedet te magad alakítod, nem más. külső körülményekre fogni az labilis személyiségre vall. sima érettségivel el lehet menni dolgozni, rengeteg a lehetőség, ne válogass, mellette képezd magad, juss előre. én is így tettem. nehéz volt? igen, nagyon. volt hogy hetekig szabadnap nélkül dolgoztam, tanultam, de bőven megérte.
2017. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság az, hogy ezt csakis magadnak köszönheted. Mindig van lehetőség tanulni, és te még annyira fiatal vagy, hogy simán tudtál volna tanulni ha nagyon akartál volna. Nem azon az 1 hónapon múlt amit írtál, ott más ok van. A fiam veled egyidős. Mégis többre vitte, pedig mi sem tudtuk anyagilag támogatni. A fiam mégis tudott érettségi után szakmát tanulni, és jelenleg is tanul. Ahogy én 45 évesen munka, család mellett elmentem estire szakmát tanulni. Mindent el lehet érni csak akarni kell.
2017. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

kedves válaszolók. Nem értitek. 2013ban akartam 20 évesen szakmát tanulni amivel 22 évesen végzek, de csak estire vettek volna fel fizetősre,.. a korábbi 22 éves korhatár helyett Onnantól indult nekem az utrol való leszakadás.

Egy sazkmát kitanul az ember nappalin, elmegy dolgozni elhelyezkedik benne, és mégegyet kitanul estin munka mellett. Viszont estin, ha valakinek érettségije van, azzal nem lehet munkát találni, nagyon, sajnos hiába adom be az önéletrajzomat 700 helyre naponta.

2017. okt. 27. 17:20
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ne a kifogásokkal gyere. ne csak emailben jelentkezz. járd a várost, környéket, mindenhova menj be, ahova keresnek és ki van írva. jelenlegi helyzetben aki akar, az bizony dolgozik is. lehet nem álom munka, de munka.
2017. okt. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Haggyuk. Segitseget meg tanacsokat. Vartam.

Ha ennyire csak igy besetalni es egybol fel is vesznek akkor nem lenne sehol munkanelkulseg ezalatt az ido alatt szamtalanszor probalkoztam sikertelenul. Mert nincs kepzettsegem es a torveny eloirt jogszabalyok miatt nem alkalmaznak.

2017. okt. 27. 17:37
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne te legyél felháborodva. Nem a munka fog téged megkeresni, hanem neked kell. Aki nem is keres, vagy csak ímmel-ámmal, az nem is fog találni. Nekem is érettségim van. Elvállaltam gyári munkát, mert jelenleg nincs más. Nekem sem ez az életcélom, de addig jó, míg nem lesz más.


"munkát nem találok sehol gyárba vissza nem megyek"


Jah kérem, aki válogat, az ne panaszkodjon....

2017. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"A nagy semmivel 25 évesen? Ki hogy kedzte? "


Úgy. Pontosan. A nagy semmivel kezdtem. A 0-ról. 10 év alatt találtam egy jól fizető munkát, családom lett, nincs hiányom semmivel. Nem depressziózni kell, hanem felállni és odatenni magad. Erről szól az élet, nem a nyavajgásról, meg 25 éves korú létedre a lesajnálásról. Még alapesetben van vissza 60 éved, de már itt sápítozol. Szedd össze magad.

2017. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Még nem lezs más. Megnyugtatlak nem lesz.

Szakképzettség nélkül, sehol... Egy cég nem fog 0 tudással fizetni akárkinek is. gyári munkákban nem lehető fejlődni. Ha nem tetszik az ottani légkör? Elmehetsz, erre van másik ember, nem olyan mint egy AWI hegesztő akit nem sokszor lehet helyettesiteni, és nincs minden sarkon.

Hiába keresek munkát, találni találok, festő munkát, kőműves, gázszerelő, hentes, teli van ilyenekkel, cnc gépkezelő, forgácsoló, hegesztő. és stb...

csak hogy ezekhez szakma kell. És ro@@tul felhuz hogy a SIEMENS is oktatási központ keretein belül duális szakképzés, hegesztő szakmát oktatnak, gépi forgácsoló szakmát, és akkor kapnak ösztöndíjat az érettségi utáni diákok, és egyebeket szinte midnent aztán később munkalheteőséget.

És felhívtam őket,.augusztusban , aztán hogy sajnos a korod miatt csak esti tagozatra tudsz jelentkezni. Estin meg nincs duális képzés. Kicsit sem kerültem magam alá áhh nem.

hegesztő szakma, nagyon érdekelt volna, pláne duális képzés formájában, . de estin nem oktatnak, nappalira meg nem mehetek, fizetősre meg nincs pénzem.

2017. okt. 27. 17:48
 9/21 A kérdező kommentje:
Pont az kérdezem, hogy hoygan lehet felállni? ha sehol nem kapk munkát, de szakmát akarok.. Hoygan csináljam?, ezért szeretnék duális képzésben én is részt venni, legalább egy szakmát tanulni.
2017. okt. 27. 17:49
 10/21 anonim válasza:
100%
A munkaügyi központokban lehet jelentkezni ingyenes szakképzésekre, azt hiszem kettőt is támogat az állam. Bemész regisztrálsz mint munkanélküli, és jelentkezel a meghirdetett szakok valamelyikére. Még fizetnek is érte egy keveset.
2017. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!