Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segélyt igényelhe...

Munkanélküli segélyt igényelhetek ha még nem dolgoztam?

Figyelt kérdés
Diákmunkán voltam nyáron 2 hétig, most érettségiztem de túl lusta vagyok bármit is csinálni még pár hónapig, jó lenne az az 50k havonta.

2017. nov. 2. 02:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem igényelhetsz.


[link]

2017. nov. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, nekem is jó lenne ...

Amúgy meg ennyivel ennyi? Leérettségiztél és semmi továbbtanulási kényszer? Egy érettségivel nem csak pár hónapig pihenhetsz; nem hiszem, hogy túl sűrűn lesz álláslehetőség előtted.

Szerintem amíg vállalható munkákat keresgélsz az elég idő lesz a pihenésre.

2017. nov. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Felvettek fősulira de nem mentem mert hitelt kellett volna felvennem, nem szeretek tartozni, és vannak alternatív megoldások is mint a továbbtanulás. Amúgy meg lehet hogy neked elég az az idő pihenésre amíg állást keresel de nekem biztos nem. Kihasználom az alkalmat arra hogy ne csináljak abszolút semmit sem, mert ha elkezdek dolgozni onnantól szabadidőm alig lesz, és szerintem sokkal fontosabb az hogy élj minthogy dolgozz, a pénz mindegy.
2017. nov. 3. 05:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Jelentkeztél önköltségesre, de arra nem gondoltál, hogy azt hogy fizeted ki? Akkor miért nem állami helyeket jelöltél csak, ha ennyire a hitel ellen vagy?


Amúgy remek, hogy élsz meg van szabadidőd, de pénz nélkül az se igazán kivitelezhető. Vagy addig a szüleid eltartanak és csak költőpénznek kellett volna a segély? Tartozni nem akarsz, de az élősködés okés? :D Gondolom nem a diákmunkás keresetedből tartod el magad hónapokig amíg pihengetsz.

2017. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha annyira mindegy a pénz, akkor minek a segély? Akkor élj, ahogy tudsz az alternatív megoldásaiddal együtt, és mondd azt anyuékank, hogy neked nincs szükséged pénzre, csak olyan dolgokkal lássanak el téged, ami nem került pénzbe. Meglátjuk átértékeled-e a helyzetet.
2017. nov. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Felesleges, természetesen most is "basztat" azzal hogy menjek el dolgozni, tudom hogy igaza van de valamiért addig húzom amíg lehet. Nem sokáig leszek ilyen helyzetben és úgy is el fogok menni dolgozni valamit, csak azért írtam ki a kérdést hogy addig is legyen valami, amúgy mi közöd van ehhez csak kérdezném?
2017. nov. 4. 11:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak annyi közöm van hozzá, hogy azt a segélyt, amit igényelni akarsz az én/mi/szüleid/dolgozó emberek adóiból fizetik ki. Csupán ennyi.

Szóval ha lazsálni akarsz, akkor lazsálj, de ne várd már el, hogy ezt még pluszban majd támogatják is.

2017. nov. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van hozzá közöm olyan szempontból, hogy én képes vagy egyetem mellett elmenni dolgozni, adózok, amit te szeretnél segély formájában felélni. Így is minden baromságra elszórja az állam az adózok pénzét, nem lenne rossz ha olyannak is jutna akinek tényleg szüksége van a segélyre és nem csak otthon akar dögleni mert lusta munkát keresni és inkább élvezi a szabadidőt. Hidd el más is örömmel otthon maradna és felvenné a segélyt inkább, csak ez baromi éretlen hozzáállás.
2017. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es, nem várok el semmit, csak ha lenne lehetőség arra hogy a semmiért fizessenek kihasználnám, arról meg nem tehetek hogy adóznod kell, ha nem akarod hogy ilyen dolgokra szórja az állam a pénzt akkor csalj adót.
2017. nov. 12. 05:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!