Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnökök! Mit dolgozto...

Villamosmérnökök! Mit dolgoztok, hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és próbálok mélyebb ismereteket szerezni miről is szól ez a terület. És még egy-két kérdés: Nőként is lehet érvényesülni ugyanúgy? Nagyjából mennyi idő után találtatok munkát végzés után?

2017. nov. 2. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Egy irodában dolgozom ahol rövidebb-hosszabb távú projekteken lehet dolgozni. Rendes 8órás munkaidőben reggeltől délutánig. Például megkeres minket egy cég, hogy egy alvállalkozótól ilyen-olyan ajánlatot kapott. Mi átnézzük a részleteket, hogy szakmailag rendben van-e vagy csak lehúzás az egész.

Kedvencem az szokott lenni amikor egy gyár felbérel minket több különböző feladatra és lehet válogatni ki mit szeretne csinálni.


Elég jól el lehet vele helyezkedni. Sokan egyből visszamentek a gyakorlati helyükre főállásba. Nekem 3 hónapba telt munkát találni.

2017. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ezer fajta villamosmérnöki elágazás van, te teljesen közömbös vagy e téren - illetve, ami ezzel egyenértékű most, egyformán szereted mindegyik részét?

Nőknek sajnos még mindig nehezebb. Általában amit férfiakról feltételeznek helyből, oda a nőknek erőfeszítéssel lehet eljutniuk. Bizonyos dolgokat én is inkább a férfiakra tartok szabottaknak, a férfiak komolytalansága és játékos hajlama miatt, például egy hibajelzés miatt a hóviharban elgurulni az alállomásba, amelyik ellátja a várost energiával. Meg a férfivilágban vannak még technikai korlátok is, például nincs az ügyeletben két zuhanyozó.

2017. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Én ismerek nagyon jó nőket villamosmérnökként dolgozni. Csak nakik annyiban nehezebb, hogy jobbaknak kell lenniük.

A villamosmérnöki pálya az csak valamivel szélesebb mint az Atlanti óceán. Van olyan része, hogy ülsz egy irodában és tervezel, programokat írsz (pl. PLC-re), ajánlatokat nézel. Van egy olyan része amikor kimész "terepre" és ott irányitasz munkánkat, rájösz, hogy mi miért nem működik. Vagy hogyan lehetne jobb. Tényleg ezer ága van.

2017. nov. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Bocs ha félre érthető voltam, nem a női mivoltuk "jóságára" utaltam, hanem a szakmai tudásukra, hozzá állásukra.
2017. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én gyárban sz@p@k szinte egész nap. Multiknál azonnal találhatsz munkát.
2017. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Kevés a pályán a nő, de akadnak. Meg kell birkózni a szexista egyetemi oktatókkal, el kell menni pár szakmai gyakorlatra még a tanulmányok alatt és utána lehet válogatni a különböző nemzetközi multiknál az álláslehetőségek között. Abban a környezetben kisebb a nőkkel szembeni előítéletesség, valamint a vállalati kultúra is jóval erősebben támogatja a (nemi és egyéb) változatosságot.


A villamosmérnöknek van ezer ága, de nem biztos, hogy abban kapsz állást, amiben szeretnél. Én egészségügyi eszközöket akartam tervezni, de nem nagyon volt lehetőség, ami meg akadt, az fele annyit fizetett, mint egy szoftver fejlesztő meló. Úgyhogy maradt a programozás.


Állást már egyetem alatt kaptam. Voltam 4 szakmai gyakorlati helyen (két nyár, egy 6 hónapos külföldi és egy több éves, egyetem mellett csinált). Én választottam, melyik tetszik és hol akarom folytatni.


Ha egyetemet választasz, a BME mellett érdemes megnézni az Óbudai Egyetemet is, nagyon megemelkedett náluk a színvonal az elmúlt pár évben.

2017. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
73%
Az iparról még nem tudok semmit mondani, egyelőre csak hallgatok. Viszont én azt látom, hogy pont, hogy egyetemen könnyebb lányként. Van egy pár tanár, akinek előítéletei vannak a lányokkal szemben, de semmi olyan, hogy bárhol is szigorúbban pontoznák őket vagy ilyesmi. Nincs rájuk negatív hatással. Ellenben nagyon sok fiú segít nekik, ha kérik és a férfi tanárok egy része kifejezetten jobban kedveli a lányokat. Erről ennyit.
2017. nov. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
30%

Sőt, a GE-től jött megkeresés, miszerint kifejezetten női mérnökök/hallgatók jelentkezését várják. Az ABB-nek van egy gyakornoki programja, kifejezetten lányoknak. Felkészítés, tanácsadás stb...

Akkor ki itt a szexista? :)

2017. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

"Viszont én azt látom, hogy pont, hogy egyetemen könnyebb lányként"

"szexista egyetemi oktatók"

A szexizmus az nem csak az, hogy leteperné a kettesért, hanem az is, hogy lányként könnyebb.

2017. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem az egyetemen semmilyen hátrány nem éri a lányokat! Sőt...
2018. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!