Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön élők. Jobban éltek...

Külföldön élők. Jobban éltek kint, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Hallottam már néhány embertől,hogy hiába keresel kint 4x többet,mert a megélhetés is sokkal drágább,szóval ott vagy,ahol a part szakad. Viszont nem menne annyira sok magyar külföldre melózni,ha mindez igaz lenne (szerintem).Itt most nem olyan emberekről beszélek,akik kimennek epret szedni Spanyolországba,vagy mosogatni Londonba,hanem olyanok akiknek van egy jó szakmája. Vajon csak a pénz miatt költöznek külföldre a magyarok?

Jobb életszínvonalt tudtok biztosítani magatoknak? Jobban megbecsülik a munkádat?



2017. nov. 2. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
mi jobban. még gyári munkásként is.
2017. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

ezt nem lehet megmondani. pont ugyanolyan területi eltérések vannak a szakmai keresletben is, mint itthon, ha összehasonlítassz egy borsodit és egy zala megyeit.


itthon is viszonylag meg lehet élni egy jó szakmával, ha az az adott szakemberekből abban a régióban kritikus hiány van.


viszont az igények eltérőek. akik gyári munkát mennek végezni külföldre, többnyire 4-5 vadidegennel összezárva csak egy szobát bérel, vagy rosszabb esetben mégtöbb emberrel munkásszállón, ők anyagilag jobban kijönnek.


el lehet képzelni, hogy akinek van egy jó szakmája, az kevésbé hajlandó lemondani az önálló élettérről, így viszont nem feltétlenül fog anyagila jobban kijönni, mint otthon.


összehasonlítás kérdése. ha itthon olyan helyről ment ki, ahol a szakmája nem volt keresett, nem tudott vele elhelyezkedni, külföldön pedig egy jobb helyre kerül, nyilván jobban fog élni.


ha viszont az adott régióban is szükség lenne a munkájára, akkor lehet nem jár semmivel sem jobban, megbecsülés is munkáltató kérdése, nem az országé.

2017. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 buszter válasza:
74%

Én 10 éve csaj miatt költöztem Lengyelországba. Jól kereső állásom volt akkor Magyarországon, de akkor barátnőm keveset keresett.

A piac akkor ugy festett hogy Lengyelországban jobb lesz. Talán... Ezt csak en feltételeztem...


Már csaladom van. 10 ev alatt voltam mar minden... Természetesen munkanélküli is.

Most 4 szer annyit keresek mint 10 éve.


Jó döntés volt kijönni.

Nem csak a penz miatt.

Tapasztalat.... Tanulas...

3 nyelven beszélek folyékonyan....


Ha van lehetőséged próbáld meg.

Ha nem akkor amikor öreg leszel azt fogod mondani mint apám :: ha kimentem volna amikor volt lehetőségem most jobb lenne...


Ha kimesz es nem sikerül akkor legalább megpróbáltatad.

2017. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szempontból előnyös a hajózás, egyesíti az előnyöket, hátránya, hogy többet dolgozol az átlagnâl.😀


Mig kint vagy fel tudod mérni több ország adottságait a letelepedéshez, vagy épp elrettentéshez.Nyelvet autodidakta módon használatból tanulod, fejleszted, kultúrákat ismersz meg, világot látsz estmeg fizetnek is érte.A kinti keresetből 90-100%-át megtakarításba fektetheted, heti pár napot mégis itthon tudsz lenni akár.


Mi 7 évet voltunk igy -közben építgettük itthon ki az új életünk alapjait az akkori devizahitel eladósodottságból.Ma már több tehermentes ingatlanunk, uzleteink vállalkozásaink vannak itthon.Végül Ausztráliai, kanadai, svéd migrációs tervek és előkészületek helyett itthon is lassan elérjük a nyugati életszinvonalat tartósan.

2017. nov. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

#1-es vagyok


Mégis kíváncsi lennék, hogy mi alapján pontoz le valaki, ha nem ismer, vagy írna rólam véleményt, esetleg látná a bérpapírom...de hát biztos ő jobban tudja, mint én...

2017. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az agymosott fidesztrollok. Miért nem szarod le?
2017. nov. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Én jobban élek. Magyarisztánban egyedül nem lettem volna képes albérletet, autót, életszínvonalat fenntartani. Németországban ez nem okoz gondot, sőt, még spórolni is tudok - lassan havonta többet, mint amennyit "otthon" megkerestem.


Ha lepontoztok, akkor is.

2017. nov. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ZoltanAnglia ***** válasza:
100%

En 40 evesen jottem ki Angliaba - most 52,5 eves vagyok.

Mihelyt belepett Magyarorszag az EU-ba 2 het mulva mar itt is voltam. Soha egy pillanatra sem bantam meg, szerencsere honvagyam sincs soha. En mindenkeppen nyertem a kijovetelemmel, es mara mar az sem biztos, hogy nyugdijjas eveimet Magyarorszagon fogom e tolteni - ahol 2 hazam van - vagy inkabb itten akar lakhatasi berlet fizetese melett is.

2017. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem drágább a megélhetés, csak a szolgálgatások és a lakhatás.


A benzin/dízel, élelmiszer olcsóbb, a rezsi minimálisan drágább, a mobiltelefon árak és szolgáltatások olcsóbbak; az alapanyagok (pl. építkezés) szintén sok esetben olcsóbbak, a ruhák, cipők ára ugyanaz.


--> 4-5x annyi pénzből 2-3x jobb színvonalat tudunk megengedni magunknak, mint otthon kb., tehát tény, hogy nem egyenesen arányos, de így is sokkal jobb.


Németországról írtam.

2017. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Élelmiszer drágább szerintem. Legalábbis én bárhol jártam nyugaton mindenhol drágább volt, bármilyen nagy áruházban voltunk.
2017. nov. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!