Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dupla annyit keresek, mint...

Dupla annyit keresek, mint két éve, mégsem érzem a különbséget! Más is így van vele?

Figyelt kérdés
Kb 2 éve fele annyit kerestem, mint most. Félrerakni még sem tudok, szinte semmit. Nyilván valamennyivel többet költök, de nem jelentősen. Ennyit emelkedett volna a megélhetés Mo-n 2 év alatt?

2017. nov. 6. 19:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Én is hasonló cipőben járok. A különbséget megérzem (ez kb. kimerül az étrendemen) viszont félre rakni nem tudok, pedig semmi extra dologra nem költök. Étrendemen változtattam, egészségesebben élek. Nem bújom az akciókat, nem fogom felkutatni a környéket akciós termékek után.

A szórakozási lehetőségek viszont nagyon megdrágultak, legyen szó akár moziról vagy csak egy szombat esti iszogatásról, az ember jóval többet hagy ott ezeken a helyeken.

Szintén, ha valaki albérletbe lakik akkor az 5 évvel ezelőtti árakhoz képest akár a dupláját is fizetheti. Például Budapesten horrorisztikus albérlet árak vannak, de a legtöbb megyeszékhelyen is emelkedtek az árak.

2017. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én gyümölcsből pl. banán a barnulósat szoktam venni, 50Ft/kg árban és semmi baja csak esztétika. Erre sokan elkezdtek utánozni, így nem fogyott a banán, a pali inkább kidobja, de nem adja engedménnyel 580-ért meg vegye és egye meg a rosseb!


Régen a Tesc***ban is vadászni szoktam az akcióst 1-2-3 nappal lejárat előtt 20-30%-os áron tökéletes aznapra és másnapra, de itt is inkább bedarálják, de nem kapod olcsóbban.

Pedig szerintem sok embernek segítettek ezek az 1-et fizet 4-et vihet áruk is pl. szeletelt csirkemell 600Ft 4*0,5kg 5-6 nappal a lejárati idő előtt.


Szezon utáni szaloncukor 2999Ft-ról leárazva 299Ft/kg-ra, elég furán nézett rám az eladó, hogy 30kg-ot vettem, cipeltem 3,5km-ert, de megérte :)


1 éve 79Ft volt 408gramm csemegekukorica, franciasalátába kiváló, erre jelenleg közel 300Ft és 340gramm lett, fogrém is +100Ft, de -25gramm még a +25% ingyen felírat ellenére is és még lehetne sorolni napestig...

2017. nov. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Konkrétan az árakat nem ismerem - nekem a rostos üdítő tűnik fel, úgy 270-ről 480-ra emelkedett kb. 3 év alatt...


2014-ben titkárnői állást hirdettem, bér igény megjelöléssel - kb. 80-an jelentkeztek, az igényük nettó 72-150 volt...

Idén újrahirdettem az állást, kb. 60-an jelentkeztek, a bérigény 170-280 volt...


Itt megjegyzem, az irodám bérleti díja a kezdeti 30-ról 57 +27% áfa lett, szintén 3 év alatt.

2017. nov. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%
Az ember nem veszi eszre, hogy tobbet kolt azzal hogy tobbet is keres, ha fokozatosan tortenik mindez. Mind amikor a beka alatt melegitik a vizet. Ha fokozatosan melegitik nem veszi eszre es megfo, de ha beledobod a forro vizbe akkor kiugrik. En ezt ugy vettem eszre magamon, hogy nagyon-nagyon regen forintra pontosan tudtam, hogy mennyi penz van a penztarcamban. Aztan jott az, hogy az aprot nem tudtam, hogy mennyi. Manapsag pedig a papirpenzeket sem tartom szamon (sajnos). De mert sokkal jobb a helyzet, havi szinten tizezreket meg lehet fogni, ha az ember akarja. Csak nem kell azokra hallgatni akik azt mondjak, hogy "jaj, nem az az 1000Ft fog hianyozni ho vegen." Ja...az nem is, csak a kovetkezo, meg az azutani. Vezetni kell tenyleg kiadas naplot, mobilra is rengeteg applikacio van ahogy elottem emlitettek, ez igy meg csak nem is plusz macera.
2017. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én sem tudom sokszor mennyi van nálam pontosan és kiadási naplót se vezetünk, ehhez képest mégis egész jól spórolunk szerintem. Átlagos fizubol.

De minden költést átgondolunk, nem szórjuk, mert tudjuk, hogy az apró költségeken is sok múlik.

2017. nov. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Először szerintem be kell lőni egy életszínvonalat és csak azon felül spórolni. Annak nincs értelme, ha az ember úgy akar spórolni, hogy közben vajas kenyéren él. Annak sem, ha a város másik oldalára rohangál csak azért, hogy a gyümölcsön spóroljon 200 Ft-ot miközben az utazásra rámegy fél órája. Azt az időt eltöltheti hasznosabban is. Szintén nem hiszem, hogy normális az, ha az ember életvitelszerűen folyton az akciókat lesi vagy a lejárandó ételekre utazik.
2017. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
*A költekezés folyamatos vezetése jó ötlet, nekem például az étrendemet sikerült ezáltal normalizálnom. Meglepődtem, hogy fusiba mennyi pénzt elköltök itt ott pl. automatában, energiaitalra, csokira, különféle nasikra. Ezeken kb. havi 8-10 ezer Ft-ot fogtam, ezt most egészséges ételekre költöm.
2017. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

" Szintén nem hiszem, hogy normális az, ha az ember életvitelszerűen folyton az akciókat lesi vagy a lejárandó ételekre utazik"


Ne haragudj, de eléggé lenéző ez a hozzászólásod (és úgy gondolom, hogy nincs gyereked sem): sokan nem "hobbiból" élnek ilyen életet, hanem kényszerűségből. Próbálj meg havi 40-50 ezer ft-ból egyedül eltartani még egy másik embert is, aki mondjuk középiskolában tanul. NEM LESZ MÁS LEHETŐSÉGED, mint nézni az akciókat. Csak egy kis matek: garantált bérminimum nettó 107 ezer ft, lakásrezsi 50 ezer, bérlet 2 embernek 13.000 ft - ez 63 ezer ft. A maradék 40 ezret tessék beosztani 2 emberre, egész hónapra, akciók nézegetése nélkül (reggeli, ebéd, vacsora alig több, mint napi 1.000 ft 2 emberre!

2017. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Sokan kényszerűségből élnek így, de rengeteg ember van (közvetlen kollégáim között is), aki viszont megtehetné, mert jól keres, mégis minden fillért a fogához ver és vajaskenyéren él, meg nem csinál semmit ami egy fillérébe is kerül. Az ilyen életvitelt mondjuk én sem értem.
2017. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Ne haragudj, de eléggé lenéző ez a hozzászólásod"


Nem lenézésből írtam. Szegény családban nevelkedtem, tudom milyen az amikor a szülőknek minden egyes forintot be kell osztani. Ettől viszont nem lesz normális élethelyzet, hogy az ember akciós ételeket lesi minden alkalommal vagy lejárandó dolgokat keresi a bolt polcain. Ebben az esetben az embernek tovább kell lépnie. Képezze magát vagy menjen külföldre, aki ilyen életkörülmények között él sok vesztenivalója nincsen. Persze tudom, hogy könnyű leírni, de végső soron nem változtat a dolgon.

2017. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!