Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állatorvos hogy keres...

Egy állatorvos hogy keres többet? Ha vidéken él és haszonállatokra specializálódik, vagy ha Budapesten vagy közelében és kutyákra, macskákra?

Figyelt kérdés

Melyik esetben szüksegesebb az MSc?

Valamint mennyire lehetséges, hogy pl. egy 3 éve vidéken dolgozó vállalkozó állatorvos gondol egyet és létrehoz egy rendelőt Budapesten?


2017. nov. 11. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Vidéken is nagyon kevés haszonállat van már. Ez már nem a 70es évek. Bármerre jársz az országban bezárt rohadó sertés-, marhatelepeket látni. A háztáji tartás sincs már sokhelyen.

Orbán sertés stratégiája után nem hogy növekedett volna a sertések száma, hanem még csökkent.

2017. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor egy kicsit helyére tenném az előttem lévő laikus szavait..

1: Mivel jelenleg nagyon kevés állatorvos van a nagyállat részen, ezért egész komoly fizetésük van akár egy vágóhídon, akár egy vidéki nagyállatpraxisban (akár milliós).

2: Az állatorvosin nincs Msc, mindenképpen min. 5,5 évig kell egyetemre járnod, mert osztatlan képzés (bsc+msc).

3: Mennyire lehetséges szakterületet váltani? Jó kérdés, mivel még nem volt részem benne, ezért nem tudok korrektül nyilatkozni, de ha valaki bevállalja, akkor 3 év alatt szerintem még annyira nem felejti el a kisállatos részt, hogy lehetetlen legyen átmenni, nyílván hosszabb-rövidebb idő, amíg az ember belerázódik.

4: A fizetés teljesen változó, attól függ mit csinálsz. Értem itt a nagyállatot-kisállatot, saját praxisod van-alkalmazott vagy, komoly műtéteket csinálsz-inkább csak ilyen általános műtéteket.

5: Budapesten gyakorlatilag nem érdemes új rendelőt nyitni, annyi van már, hogy egy új rendelőt elnyom a több éves múlttal rendelköző konkurenciák tengere.

2017. nov. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!