Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Devizaszámlára történő befizet...

Devizaszámlára történő befizetéskor mekkora a "mószer" határ?

Figyelt kérdés

- Az OTP-ben láttam kírva, hogy forint befizetés esetén 1.900.000.- a felső határ. Az azt meghaladó összegű befizetéseket vagy nem fogadják el, vagy a tranzakciót az ügyintézőknek külön kell "regisztrálniok". (Feltételezhetően nyilvántartást vezetnek)

- A pénzváltók kiírják a a vonatkozó (Pénzmosás megelőzésére szolgáló) rendelet számát is, amely szerint az anonym valutaváltás felső határa 300.000.- Ft (Nagyobb összegű váltás esetén igazolni kell a személyazonosságot, és a tranzakció ténye minden valószínűség szerint rögzítésre kerül.)

Az én kérdésem melyik (jog)szabály hatálya alá esik?


2010. máj. 31. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Köszönöm mindenkinek aki nem mondja el neki.
2010. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező írt nekem egy e-mailt "MIÉRT VAGY ENNYIRE G ECI?" üzenettel. :)
2010. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Én ugyan nem fogalmaznék így, de igaza volt.

A kérdésre is tudod a választ?

2010. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első hozzászólónak, a második jelentkezésére:

És nem volt igaza? Régóta böngészem ezt a fórum félét. Voltak itt már perverz kérdések és válaszok is, de ennyire aljas hozzászólóval még nem találkoztam.

Duplán vagy aljas

- A rosszindulatú válasszal

- Kiteregetted a "szennyest", vagyis nyilvánosságra hoztad azt a bizalmas levelet, amit annak írója nem nyilvánosan akart tudatni Veled, mely cselekedet még nagyfokú korlátozottságra, primitívségre is vall.


A tisztelt kérdezőnek: Próbáltam keresgélni a vonatkozó jogszabályban, de nem kaptam választ, így segíteni nem tudok.

2010. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Gondolkozzatok már emberek, nem az aljasság vagy irigység beszél belőlem, de miért fél a hatóságoktól ha teljesen legális forrásból van a pénz?


Nehogy már a bünözőt védjük...de igen, mert úgy látszik Magyarországon nincs józan esze az embereknek...

2010. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A mosakodás már késő bánat. Az első megjegyzéssel átléptél egy olyan morális határt, ami az általad megtámadni kívánt bűnözőkkel tett egyenlővé. Ezt valószínűleg még így sem fogod fel, mert szerintem is korlátlan, végtelenül primitív, unintelligens vagy. Sajnos az a fajta, amelyik már árt a társadalomnak és az embertársaknak. Látszólag igazságos vagy de kijelentéseddel előremutattál, hogy nagyon kártékony lény vagy.

Hozzásólásoddal máég arra is méltatlan lettél, hogy hozzászólhass vagy saját kérdéseket tegyél fel!

Azt hiszed, hogy akár egy kezdő "bűnöző" is ezen a szintén nagyon infantilis és dilettáns fórumon próbál információt szerezni?

Őszintén kívánom, hogy egész életedben szegény, szerencsétlen, sikertelen és boldogtalan legyél!

2010. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem mosakodok, mert igen, 100%-ban biztos vagyok benne, hogy ha nem segítek egy bünözőnek, azzal csakis jót teszek.


Megnyugtatásodul elmondom, hogy nem ártok a magyar társadalomnak, mert már lassan 1 éve Németországban dolgozom és élek.


De egyébként nem érzel saját magadban az ellentmondást? Te nem lépsz át morális határt azzal amit kívántál nekem? Nem, persze hogy nem, mert ... na ezt magyarázd meg nekem!

2010. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nem veszed észre Te nagyon buta, hogy még egy kezdő bűnöző sem tenne fel ilyen kérdést? Honnan tudod, hogy a kérdezőnek mi volt a célja ezzel?

Egy ilyen rosszindulatú, belépőnek szánt kérés (óhaj) és más Rád bízott titkának kiregetés után mi mást is kívánhattam volna.

A magadra vonatkozó észrevételre pedig azt válaszolom, igenis sokszorosan káros vagy a magyar társadalomra, mert egy magyarországi magyar nyelvű fórum által próbálod, rosszinulatú és kifejezetten gonosz érzéseiddel, kívánságaiddal az egyébként sem rózsás közhangulatot megmérgezni.

2010. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!