Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Olyan cipőt küldtek, aminek...

Olyan cipőt küldtek, aminek megvan törve az orra, visszaküldenétek?

Figyelt kérdés

Amúgy még el is használnám, de látszik, hogy hordta valaki.

Azért elvárná az ember, hogy hibátlan termémet kapjak, nem a jófogáson vásároltam.


2017. nov. 15. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Vissza! feltéve ha egy "üzletből" van. Amennyiben jófogáson található és ahhoz hasonló kupectől vetted/rendelted, akkor nem látok esélyt az alkudozásra, de! élnék vele és meg reklamálnám bizony.
2017. nov. 16. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
"Réges régen" én egy személyes vásárlás alkalmával találkoztam ilyennel, pipa is voltam, legszívesebben az eladó fejéhez vágtam volna. Kértem a méretemben egy cipőt, erre oda hozott nekem az eladó egy dobozt, amiből úgy vetem ki az árut, hogy a talpa viseletes volt, szürke, fekete a kosztól és megvolt törve az orr rész. Egyértelmű, hogy visszaadtam és kértem egy másikat.
2017. nov. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem használtan vettem, írtam.
2017. nov. 16. 05:53
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Tudom.
2017. nov. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
EU-s torveny szerint visszakuldheted 14 napon belul BARMILYEN OKNAL FOGVA, foleg ha serulten kaptad. Visszaszallitast te fizeted
2017. nov. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem használtan vettem, írtam."


Nem az a lényeg, hogy hogy vetted, hanem hogy HOL?

Ha ugyanis pl. bármilyen oldalon magánszemélytől, aki azt írta, hogy új, nem használt, akkor nincs elállási jogod.

Elállási jogod csak akkor van, ha EU-n belül vetted és vállalkozótól,webáruháztól, stb.


Ha magánszemélytől vetted, akkor meg próbálj meg egyezkedni vele - vagy sikerül vagy nem.

2017. nov. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ecipo. hu webáruház

A kérdésben is benne van, hogy nem jófogás és hasonló helyek.

2017. nov. 16. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben lefényképezném a cipőt és megreklamálnám emailben a dolgot, csatolva a fotót.

Ha nem akarod használni, akkor bejelentheted az elállási jogot vagy kérhetsz cserét, de a visszapostát neked kell állni. Mindenképpen írásban jelezd, hogy legyen nyoma.

Fontos: az elállási jog az átvételtől csak 14 napig él - tehát, ha régebben kaptad, akkor nem lehet elállni.

2017. nov. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!