Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás leszek. Csak akkor...

Diplomás leszek. Csak akkor lenne több a fizetésem ha a szakmában helyezkedem el?

Figyelt kérdés
Tehát ha például elvégeztem egy gépészmérnökit, de én mondjuk egészségügyben akarok dolgozni, akkor is nő a fizetésem a diploma miatt? Vagy csak akkor ha mérnökként dolgozom majd? Ezzel nem igazán vagyok tisztában. Kérlek segítsetek!
2017. nov. 16. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a kérdésed. Annyi lesz a fizetésed, amennyiben megegyezel a munkáltatóval. Ha közalkalmazott vagy köztisztviselő leszel, akkor a megfelelő bértábla szerint kapod a fizetésed. De ha elmész ápolónak, valószínűleg nem a diplomás ápolók bérét kapod, mert a diplomádnak semmi köze a munkádhoz.
2017. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Akkor kapod meg a szakképzettségért járó bért, ha azzal a szakmával rendelkezel, amiben dolgozol. Ha gépészmérnökkért valamilyen módon bekerülsz az egészségügybe, akkor nyilván nem diplomás orvosi vagy ápolói fizetést fogsz kapni, mert nincs olyan diplomád. Hogy azon kívül milyen van, az teljesen lényegtelen.
2017. nov. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Én nem dolgoztam egészségügyben közalkalmazottként, előzők, de azért én ebben nem vagyok biztos.

Kormánytisztviselőként néhány helyen csak olyan választóvonal szokott lenni, hogy van-e felsőfokú állami végzettsége, vagy nincs és ennek megfelelően írják ki a pályázatot is. Nyilván egy kifejezetten szakmai munkát végző szakemberre olyan pályázat lesz, hogy csak adott szakirányú vègzettséggel tölthető be, de pl. egy minőségibb kormányzati ügyfélszolgálaton csak annyi elvárás szokott lenni, hogy felsőfokú állami végzettség, aztàn hogy az térképészi, szociális, vagy mittudomén, az a kutyàt se érdekli, ugyanúgy a diplomás bérkategória jár érte. Ezért szokott ilyen helyeken sok "egzotikus" szak képviselője jelen lenni, akik a piacon sehova se kellenek, de itt ugyanúgy "diplomásnak" számítanak, no persze a közighez mért nyomott fizetésekhez képest. Nem is nagyon marad a közigben sokáig az, akinek máshol is hasznosítható, piackèpes tudása van, bár belépőnek, szakmai tapasztalatnak jó.

Személyes véleményem szerint egyébként aki mérnöki diplomával egèszségügyi területen akar elhelyezkedni, az

1. nem fog sikerrel járni, mert ilyen helyekre szakirányú, egészségügyi végzettsèg szokott kelleni, nem úgy, mint egy ügyfélszolgálaton - ráadásul még a diplomás ügyfélszolgálatosoknál is rosszabbul keresne nem kotmánytisztviselőként csak közalkalmazottkènt

2. egyébként is hülye, ha egy keresett, piackèpes mérnöki diplomával a közigazgatáaban akar szopni fillérekért, mikor sokkal, de sokkal többet is kereshetne

2017. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Jól van hármas, ne fárassz a hülyeségeddel.

Kormánytisztviselőnek az kell, hogy csókod legyen.

Szarnak ők a végezttségre.

Eddig akár hol éltem, a polgármester bandája uralta az ilyen terepet.

2017. nov. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!