Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell tudni egy pizzafutári...

Mit kell tudni egy pizzafutári állásról?

Figyelt kérdés
Autót/benzint nekem kéne állni? Vidéken kb. mennyit tehetnék zsebre ezzel a munkával?

2017. nov. 17. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Üdv.


Az attól függ, hogy a pizzéria biztosít-e neked autót. Mert sajnos nem mindenhol adnak neked kocsit, vagy motort.


Ez a helytől illetve az étteremtől függ.


Ha saját autóval dolgozol, akkor igen, a benzint azt fizetik majd neked. Azt térítik, de a kocsi kopását azt nem.


Ha jól menő pizzériáról van szó, ahol jó a kereset, akkor talán bevállalnám én is sajáttal de nyilván, így nem. Nálunk nagy a forgalom, viszont pénz meg nem igazán van. :D No de mindegy, nem is panaszkodom inkább. xD


Vidék? Ha csak egy településről van szó, és az sem nagy, akkor ne várj csodát.


Mellesleg az is nagyban függ, hogy milyen a vezetési stílusod. Mert az is lehet, hogy ha megkíméled, akkor akár a következő műszakiig is kihúzza. :P Láttam már ilyet, saját autóval.


Viszont nem fogsz akkor nagy távokat menni, ez előny. De a kocsi akkor is kopik. És többet, mint amennyit meg lehet ezzel a munkával keresni egy nap. Akár vidéken, akár városban.


(Budapest, és a nagyobb városok/város központok lehet hogy másabbak, ott lehet, hogy megéri.)


Szép napot!

2017. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Egyébként én olyan helyeket tudok, ahol az adott faluba szállítanak, illetve 2-3 szomszéd településre. Nem tudom mennyire vagy képben az autókkal, annyira én sem, de pl. ismerek olyan pizzériát, amire a fenti jellemzők érvényesek, már ami a szállítást illeti, és H Astrával jár mindkét futár. És a sajátjuk. Ezek szerint annyira rosszul nem élnek. Tisztában vagyok vele, hogy ebből nemigen leszek milliomos, de ha ezzel is tudok biztosítani egy jó életszínvonalat, miért ne próbáljam meg? Te mennyit keresel, ha nem vagyok nagyon indiszkrét?
2017. nov. 20. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Hali.


Nos, a fizetésre konkrét példát nem tudok, és nem is akarok mondani. Van, amikor nagyon kevésre jövök ki, a napi pénzzel és a borravalóval együtt véve összesen, viszont azért vannak jobb napok is. De nem egy leány álom a munka, hosszabb távon már a ****od ki lesz az egésszel, bár lehet hogy ez mindenkinél másképp van.


Biztos hogy az a két H Astra saját? Nem lehet, hogy céges? Ha esetleg mégis saját, aligha fő állásban csinálják. :D Van, aki beugróként jár 1-2 hetente egy, vagy két napot. Viszont vannak olyanok, akik járnak heti 3-4 munkanapot pizzázni, és a maradék 4-3 napot pedig máshol ledolgozzák. Ez is lehet, így is lehet, úgy is lehet. Nem tudhatjuk biztosan.


Nálunk a legidősebb futárnak van a legfrissebb autója, ami egy 2007-es Skoda Octavia kombi 1.4. :D Bár nálunk céges autók vannak. Nem is baj, mert nem érné meg itt már sajáttal, még egy Suzukival sem nagyon. :D

2017. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gábor19... ***** válasza:

Tavaly futárkodtam főállásba Pápán. Kis családi válalkozásnál voltam 500ft nettó órabérrel 11 órás műszakban. Céges autót kaptam, de ha beugrónak kellett nennem saját kocsival, akkor a benzint állták. Napi 35-50címet szoktam kiszállítani. Általába dél körül és este van hajtás, akkor sok a meg rendelés. Pénteken, szombaton rengetegen rendelnek kaját, arra számíts hogy az hajtás lesz. Borra való 2-3ezer forint szokott lenni egy nap, hétvégén 5ezer főlé is kúszik. Attól függ hogy hogy viszonyul a futár a vevőkhöz.

Annó havi átlag 25 munkanappal 150-190ezer között kerestem.

Általában a kuncsaftok viszonylag rendesek a futárokkal, a romákkal érdemes vigyázni, de szerencsére köztúk is van jópár normális. Stresszes meló, vigyázni kell hogy el ne számold magad, ne késs a pizzával. Néhány emberkére 10 percet is várni kell mire eléred. Sokakat fel kell hívni telefonon amikor ki érsz a címükre. Sok épületen kint sincs a házszám.

Én nagyon megszívtam ezzel a futárkodással mert csak 4 órába voltam félig meddig bejelentve. Tavasszal egy térd sérülés miatt keresett egy másik futárt helyettem a főnök. Igy se munkám, se jövedelmem nem volt hosszú hónapokig.

2018. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én halistennek már váltottam. Most már itthon dolgozom futarkent. Sokkal jobb a légkör, helyben vagyok és csak itt is szállítunk ki. Kevesebb napot jövök több pénzért. És csak a kaját kell hordani mást nem kell csinálni. :D
2018. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!