Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diszkalkuliásként milyen...

Diszkalkuliásként milyen munka várhat rám?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,és nem tudom ,hogy diszkalkúliásként milyen munkában tudnék elhelyezkedni...Segítsetek kérem!

2017. nov. 17. 12:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Érettségim van,de már dolgozni akarok.
2017. nov. 17. 12:54
 2/16 anonim válasza:
64%
A kormány teljesítménye alapján pénzügyminiszter, vagy költségvetési kormánybiztos.
2017. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Én is diszkalkuliás vagyok, érettségivel.

Sok szakmában el lehet helyezkedni, itt igaziból az a kérdés, hogy mennyire félsz némi számolástól.

Ha még az összeadás-kivonás meg a szorzás-osztás megy, akkor annyira nem vészesek az egyszerű állások pl bolti eladó.

Üzleti világban is el lehet helyezkedni, pl ingatlan közvetítés, (igen, el lehet én csináltam 3 évig)

Van hasonlóképp diszkalkuliás barátnőm, ő cukrász.

Annyit megtanult hogy az átváltások menjenek, és abban dolgozik.

Egy másik ismerősöm akinek még annyira sem ment a matek, hogy megmondja mennyi 100nak az 50%-a, ő például úszóedzőként dolgozott.

Egyébként egyetemekre is fölvesznek, ha nem pont a matek a kötelező felvételi tárgy. Jogot abszolút simán tanulhatsz diszkalkuliával. Meg persze sok mást is, ami humán tárgy.

Igen, némi statisztika van minden egyes egyetemen és főiskolán első évben, de csak egyszer kell túlesni rajta, az már a te dolgod, hogy mennyi idő alatt sikerül. Nem kötelező első évben vizsgázni belőle.


Ha abszolút nem akarsz pénzzel érintkezni számolás terén, akkor csak olyan helyen jöhetnek szóba, ahol nincs kassza. Pl. árufeltöltő.

2017. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De tanulni már nem akarok dolgozni akarok
2017. nov. 17. 14:13
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanozáshoz nem kell tanulni, majd a cég elmondja, mit hogy merre. Még autót sem követel feltétlenül mind.

Bolti munkákhoz sem kell tanulni.

Másban tanulás nélkül pedig nem nagyon lehet elhelyezkedni.

Eladó, pénztáros, árutöltő, esetleg valamilyen telefonos munka ilyen embereket zaklatós cégnél, minőségellenőr pl egy gyárban, ilyesmik.

2017. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
38%

Közmunka.

Ősz van, tele van a város falevelekkel. Nosza rajta, irány a park.

2017. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogász. A jogászok 90%-át az motiválta szakválasztásnál, hogy utálta a matekot.
2017. nov. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Bolti eladó?

Na ne viccelj már,számolni is csak 100ig tudok...

2017. nov. 17. 17:46
 9/16 A kérdező kommentje:

Közmunka?Na kapd be!

Nem vagyok szaros cigány....

2017. nov. 17. 17:47
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Ennyit erről.
2017. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!