Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Krematóriumi munkásként nem...

Krematóriumi munkásként nem eltántorító dolog a többi ember számára? Picit kellemetlenül erzem magam miatta.

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Hát, elég meglepő, meg kell hozzá gyomor, az biztos....de ez is egy munka. Jobb, mintha nem akarnál dolgozni, csak ingyenélő lennél.

Amúgy meg szükséges, és ha belegondolunk, mindannyiunknak volt vagy lesz halottja, és szeretnénk neki tisztességesen megadni a végtisztességet (hülyén hangzik, de remélem érthető), ehhez pedig szükség van rátok.


A buszon az ellenőröket is sokan utálják, pedig igenis szükség van rájuk. Mi, akik fizetünk a bérletért, mi fizetjük meg a bliccelők bérletét/jegyét is, én legalábbis azt akarom, hogy elkapják és megbüntessék őket.

A végrehajtót is sokan szidják, hogy micsoda lelketlen egy meló, de basszus, ha én visszafizetem a hitelemet vért izzadva, akkor más se tehesse meg, hogy 10 milliót felvett és él, mint Marci hevesen, miközben egy fillért sem törleszt.


Szóval nyugalom, lehet egy plázacica nem fogja díjazni a történeteidet este a tv előtt, de akkor nem ő a te embered. :)

2017. nov. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Én végtelenül tisztelem azt, aki képes csinálni.
2017. nov. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Volt temetkezési vállalkozó párom. Nem mondom, hogy mindig kifaggattam milyen volt a napja a munkahelyén, de elfogadtam és szerettem a szakmájával együtt. Ő elfogadta, hogy nem szeretném, ha minden temetéséről beszámolna otthon és énis elfogadtam, ha nem bírt feldolgozni egy-egy esetet anélkül, hogy kibeszélné magából nekem (pl. kisgyermek temetések tipikusan ilyenek voltak).

Szerintem semmi baj a munkáddal, csak első hallásra meghökkentő. Nemtudná ezt bárki csinálni. Én biztos nem.

Megjegyzem, egy nyomozó párom is volt, ami sokkal elfogadottabb szakma, de ugyanúgy meg kellett állapodnunk abban, hogy nem számol be mindenről. Amikor forró nyomos műszakjában az éjszaka közepén riasztják, hogy menni kell, majd reggel szemből kikandikáló gilisztákról, itt-ott megtalált testrészekről, kiloccsantott agyvelőről számol be, az felbecsülhetetlen. Vagy amikor hívják, hogy Gizi nénit nem látták egy hete. Télen. Már az ajtóig is vonszolja magát, annyira nem akar menni, mert tudja a forgatókönyvet. 40 fokra felfűtött szobában fogják megtalálni és azt a szagot az ő gyomra is nehezen viseli.... Szóval minden elismerésem a tiétek. Abszolút ne szégyelld! Ez is egy olyan munka, amit meg kell csinálni és gondolom nem tolonganak a helyedre.

2017. nov. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit "szokatlan", de szerintem ne érezd magad emiatt kellemetlenül.
2017. nov. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Számomra nem.

Becsülöm őket, akárcsak az orvosokat, akik adott esetben az élő embert "csontozzák" ki, hogy megmentsék az életét. Vagy akár a tűzoltókat, rendőröket, és még sorolhatnám a végtelenségig a különböző szakmákat. :)

2018. szept. 25. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 evans válasza:
Segítsèget szeretnék kèrni a kèrdezőtől! Hogy lehet oda bekerülni? Engem nagyon is èrdekel ez a munka .. hozzàm a csömöri krematórium van a legközelebb ès ki is fogok làtogatni! Hogy lehet bekerülni ebbe a szakmàba
2019. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!