Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha olyan híresek a magyarok...

Ha olyan híresek a magyarok az rossz idegennyelv tudásukról, akkor mit keresnek nálunk az SSC-k?

Figyelt kérdés

[link]


Miért nem mennek ki Indiába vagy bárhova máshova? 10 éve el sem tudtam volna képzelni, hogy van egy csomó ilyen SSC és magyar helpdeskesek beszélnek angolul, meg protugálul, ha valakinek gond van az internetével.



2017. nov. 22. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt folyamatosan javul az idegennyelv-tudás, másrészt van ebben is egy jó adag kishitűség, bűntudat-érzés meg önostorozás, ami annyira jellemző ránk.

Vannak, akik tényleg jól beszélnek idegen nyelveket: pl. skandinávok, hollandok stb.

De pl. az angolok, franciák nem nagyon beszélnek más nyelvet, csak a sajátjukat (a franciák nem is nagyon akarnak). Csak nekik van egy óriási helyzeti előnyük, hogy anyanyelvük eleve világnyelv.

2017. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vagyunk durván 9 millióan. egy átlagos SSC meg ebből foglalkoztat úgy néhányszáz embert...ha így nézzük, akkor nagyjából még a lakosság 1%-át sem éri el az a létszám, akik a különböző SSC-knél dolgoznak.
2017. nov. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magyarországon úgy 80 SSC cég van. Mondjuk átlagban 300 embert foglalkoztat egy cég. Ez 24.000 Munkavállaló. De tudod mit, legyen 30 ezer.

Ebből nem mind magyar. Mondjuk -10%. Akkor 27 ezernél vagyunk. Ahogy előttem írták, ez a lakosságnak kevés része (0.003%)


Na meg vannak azért pozik itt is bőőőőven ahol egy béna angollal + megfelelő szaktudással már el lehet helyezkedni (SSC-je válogatja, nem mind ám telefonos munka!)

2017. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3: Az 0,3%. De akkor miért mondja mindenki a frissen végzett bölcsészeknek, hogy menjenek SSC-hez ha ilyen kevés ember dolgozik ott.
2017. nov. 23. 21:41
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

@4

Attól, hogy kevesen dolgoznak ott, miért ne mehetne valaki az adott helyre? :D Vagy lehet, hogy késő van, az meg biztos, hogy elég álmos vagyok, de én most eskü nem értem a kérdésedet.


Amúgy ha feltételezzük, hogy valóban ~80 SSC van az országban, akkor abból 73 pesti, 5 szegedi, 1 pécsi és 1 debreceni. Mondjuk én alapból kétlem, hogy ennyi magyar SSC lenne (mármint ahol mondjuk 10-nél többen dolgoznak), de amúgy sem mindenki él ezen városok valamelyikében vagy nem éri meg felköltöznie; és bizony lehet mondani bármit, de a 90%-uk telefonos munka, annak is az egyenesen a pokolból felemelkedett változata, a help desk, aminél még a címerezés, a bányászás, az utcaseprés, illetve hát az élve megnyúzáson és elégetésen kívül gyakorlatilag bármi is jobb.

2017. nov. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan, hogy: ha a magyar lányok olyan híresen szépek, akkor ma hogyhogy láttam 2 tök csúnyát??? Ha a magyarok szegények, akkor a szomszédom miért vett tegnap egy milliós okostévét? stb...
2017. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
ezt hogy rosszul beszélnek a magyarok csak egy aljas hazugság, amit el akarnak velünk hitetni hogy fokozzák a kishitűségünket. menjél ki pl franciába vagy spanyolba: full senki nem beszél semmilyen nyelvet, de annyira nem, h még egy hotel recepcióján is csak mutogatnak.
2018. okt. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es ez azért pont olyan általánosítás, mint maga a kérdés. én meg most skandináviában járkáltam, és akár a svédek akár a norvégok, mind perfektül tudtak angolul, akár az utcán kérdeztem meg valakitől valamit, akár egy étteremben...mégsem igaz, hogy ott is mindenki tud, ha csak ezeket választjuk ki, biztos rengeteg svéd nem tud jól angolul...ez ilyen.
2018. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hát mondom: menj ki franciába, azt majd megtudod:D
2018. nov. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha már általánosítunk a franciáknál is, akkor mondhatnánk azt is, hogy ők meg köztudottan nacionalisták, sőt kifejezetten az angol ellen vannak...szóval ha egy kalap alá vennénk az összes franciát, akkor ők se buták, csak nem hajlandóak más nyelvet tanulni.

ha belegondolunk, ez sem igaz...csak általánosítás.

2018. nov. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!