Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ismertek Budapesten olyan...

Ismertek Budapesten olyan céget, ahol jogászoknak engedélyezik a home office munkavégzést?

Figyelt kérdés
Hiába keresek rá google-ban nem igazán találok ilyen álláshirdetéseket. Esetleg van valakinek tippje melyik cégek rugalmasabbak?
2017. nov. 25. 15:45
 1/8 A jó édes ***** válasza:
100%
Pályakzedőként sehol - ha lehúztál 2-3 évet a vállalatnál vagy ügyvédi irodánál és megbízható személynek bizonyultál, akkor lehet róla szó. De multik többnyire csak kismamáknak szokták engedni szülési szabadságon túl, amíg a gyerek el nem ér egy bizonyos kort.
2017. nov. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem pályakezdő vagyok, 15 éves gyakorlatom van, de már nem szeretnék napi 8-10 órát dolgozni irodában, mivel egy laptoppal ugyanazt a munkát el lehet végezni home officeban is. Ezért nem értem, hogy a munkáltatoknak miért nem a teljesitmêny számit az irodában töltött idő helyett.
2017. nov. 25. 16:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a kérdésre a válaszom nem, nem ismerek. Viszont tökéletesen egyetértek veled, én ugyan más területen dolgozom, de az én munkám is olyan, hogy elég lenne csak napi vagy heti néhány órát bent tölteni az irodában (arra az esetre, ha esetleg megbeszélés van), mivel úgyis egész nap laptopon, e-mail, telefon és internet segítségével oldom meg a feladatokat, amit otthonról is simán meg tudnék tenni, arról nem is beszélve, hogy rengeteg időt spórolnék a munkába járással. Azt meg végképp nem értem, hogy miért elvárás, hogyha valaki megvan a munkával, akkor ott üljön a munkaidő végéig az irodában (pl. ennek megfigyelésére hivatottak létrejönni a beléptetőkapus rendszerek), hisz a lényeg az lenne, hogy kész legyen a munka, nem pedig az, hogy bent legyünk az irodában heti 40 órát.
2017. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a bajom nekem is, laptoppal minden szükséges adat a rendelkezésemre álló, telefonon, emailben elérhető vagyok. Ehhez képest napi 11-12 órám megy el a munkabajárással és otthon jóval hatékonyabban lehet dolgozni. Keresgélek egy ideje, de mindenhol elvárás, hogy reggeltől estig bent üljön az ember az irodában, csak nem értem, hogy minek?!
2017. nov. 25. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
26%

"hisz a lényeg az lenne, hogy kész legyen a munka, nem pedig az, hogy bent legyünk az irodában heti 40 órát.

"


ha kész a munka 30 órára, és hazazavarnának mindenkit de csak 30 órát fizetnének ki, akkor az lenne a gond...

inkább örüljetek neki, hogy nektek heti 10 óra az "rendelkezésre állás" és lehet vakarni a hátsófelet

2017. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vakarjuk a hátsó felünket, azt hiszem nem értetted meg teljesen a kérdésemet. Pont az a gond, hogy életünk 60-70%-át töltjük az irodában a túlórákkal, amikor otthon nyugodt körülmények között dolgozva erre jóval kevesebb idő is elegendő lenne. És nem órabért kapunk...
2017. nov. 25. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5. Úgy érzem, hogy abszolút nem jött át, amit leírtam. Nem órabérért dolgozom, ettől függetlenül elvárt a napi min. 8 óra bent lét, természetesen, ha sok a munka, akkor azt is el kell végezni. Én olyan területen dolgozom, ahol egy hónapban nem arányosan oszlik meg a munka, határidők vannak. A heti 10 óra hátsófél vakargatást enyhén soknak érzem, ha vannak is üres járatok, akkor azt a húzósabb napokon duplán visszaütnek. Ennek ellenére nem tagadom, hogy néha becsúszik egy-egy olyan délelőtt vagy délután, amikor nincs feladat, mégsem állhatok fel és mehetek haza. A túlórákat is sokkal kellemesebb lenne otthonról intézni, ahogy a napi feladatokat is. Hisz miért üljek én ott 8-16:30-ig, ha otthon akár már 7-től tudnék dolgozni, mivel nem kéne beutaznom a munkahelyre. Például épp a hét végén volt egy húzós feladat, csütörtök este lett kész hosszas megbeszélések után az "adatfájl" -igen, bent ültem megbeszélésen kb. 8-ig, amit még a vezetőség jóváhagyása után csütörtök éjféltájt kaptam meg, amiből péntek 9-ig egy kész riportot kellett összedobni. Kelhettem hajnal 5-kor, rohanhattam be a munkahelyre, hogy ész nélkül nekilássak, hogy meglegyen 9-re. Ha mindezt otthonról csinálhattam volna, akkor akár hajlandó lettem volna otthonról éjjel több időt rászánni, hogy nagyobb odafigyeléssel, jobb produktum is születhessen, mint a reggeli kapkodásból.


Emellett bennem is felmerült már, hogy ha nyugodt körülmények között dolgozhatnánk otthonról, ahol nincsenek zavaró kollégák, kényelmetlen ülés (hisz lássuk be, a legkényelmesebb irodai szék is több órás ücsörgés után kényelmetlenné válik), akkor sokkal hatékonyabban lehet dolgozni. Szerintem annak, hogy kevés a home-office munkahely az lehet a hátterében, hogy a munkáltatók nem bíznak meg eléggé az alkalmazottnak, emiatt esélyt sem adnak nekik. Na meg ott van a "csapatszellem erősítés", hogy a kollégák összetartsanak, jól tudjanak együttműködni, erre külön csapatépítőket is szerveznek. Ennek sem sok értelmét látom, mert a vezetőségen és a két kollégámon kívül, akikkel egy irodában ülök nem igen van személyes munkakapcsolatom a többiekkel azon kívül, hogy az ő munkájukból én dolgozom, maximum akkor veszem fel velük a kapcsolatot, ha valamit elrontottak vagy még nem csináltak meg, de akkor is telefonon szólok oda nekik, hogy nézzenek rá erre vagy arra. Sajnos vannak olyan emberek, akik igénylik, hogy bejárjanak a munkahelyre, hogy emberek között lehessenek (lásd azokat, akik a folyosón, kávégép mellett, wc-ben, stb. vagy akár ha egy irodába kényszerülsz velük ott is pletykálnak), ők a nyertesei az irodai munkarendnek.

2017. nov. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben egyetértek az előző hozzászólással. Az én munkahelyemen ugyanez a helyzet, egyesek egész nap cigiznek, pletykálnak, kávézgatnak, más pedig tele van munkával. És igen este én is szívesebben túlórázom otthonról egy határidős munka miatt, ha tudom, hogy másnap reggel nem 6-kor kell kelnem. Az a gond, hogy a munkáltatók esélyt sem adnak ennek, pedig akár egy hónapos teljesítményen egyértelműen mérhető lenne, hogy működik vagy sem.
2017. nov. 25. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!