Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Németországban megéri kimenni?...

Németországban megéri kimenni? Mennyire lehet arra számitani hogy nem csapnak be?

Figyelt kérdés
Jo napot. Szeretném ha valaki tudna egy kis segitséget adni. Kaptam egy ajánlatot ahol Németországban egy vadakat vágo a vágóhídon hentes csontoto ként dolgozhatok az órabér 9,77 és 12 óra hossza munkával heti 6 nappal apartmanokban van a szállás amit ingyen adnak és az étel az nincsen,azt magadnak kell rendezned a munkahelyen. Állítólag öt hét munka és egy hét szabadság És megint öt hét Munka 1 hét szabadság. Úgy hogy hogy egy két hónap után a feleségem is jöhetne ide dolgozni mint takarito vagy pedig a szalagon hus kivágó ként. Németet nem beszélek de magyarokon keresztül tudnak kimenni dolgoztam az ö céfjüknél másfél hónapot csak itt Magyarországon akkor korrektek voltak,kifizettek. Szerintetek elfogadjam ezt az ajánlatot??? Kinek mi a véleménye? Köszönöm a válaszukat.
2017. nov. 29. 05:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A munka szar, arra felkészülhetsz, de ezt sejtheted magadtól is. Az órabér nem a legfényesebb, de így, hogy adnak szállást, végülis tűrhető, hisz ha magadnak kéne finanszírozni akkor nagyon drága lenne. Alkalmazott lennél, munkaszerződéssel? A szállás egy lepukkant tömegszállás lesz, arra is felkészülhetsz. Nyelvtudás nélkül mondjuk nem érdemes külföldre menni, hisz semmit nem tudsz magadnak elintézni, egy nyomorult telefont sem tudsz megvenni segítség nélkül pl, annál meg nem árt ha okosabb az ember, mint, hogy kiszolgáltatott helyzetbe taszítsa magát.
2017. nov. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen kapnák munkaszerzödést is állitolag német bejelentéssel,de ugy mondták h valami uton módon itthon is be lennék jelentve.a lakást ugy mondják hogy apartmanban van és nem munkásszálláson. Hét bizok benne hogy nem lesz annyira borzaszto,a nyelv engem is aggaszt. A feleségem nem igazán örül ennek ö szerinte nem lesz igaz amit igérnek.
2017. nov. 29. 06:13
 3/12 A kérdező kommentje:
Te dolgoztál már ilyen helyen?
2017. nov. 29. 06:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Dolgoztam Németországban, de nem ilyen területen és feltételekkel. Lényegtelen, hogy minek nevezik a szállást, jó eséllyel trágya hely lesz. A nyelv hiányának árnyoldala már ott is megmutatkozik, hogy a német nyelvű munkaszerződés aláírásakor fogalmad sem lesz, hogy mihez adod a kézjegyed, az meg azért úgy necces
2017. nov. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2017. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a legfontosabb: Németországban csak német munkaadónak dolgozz, magyarnak soha!
2017. nov. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én személyesen nem dolgoztam, de rengeteg jelenlegi kollégám igen. Egyik se mondott jót, csak is rosszat. Rengeteg a munka és nagyon nehéz, a pénz hozzá semmi. Figyu, csak összehasonlítási alapként: én egy csomagológyárban dolgozom, 11,80-as órabér alatt fel se vesznek, és most is van felvétel, de alap a német nyelvtudás legalább minimális kommunikációval, szóval ne legyél talamba...illetve lehetsz, de akkor csak munkaközvetítővel tudsz bekerülni, bár még az is jobban fizet talán, mint a 9,77, ezt nem tudom. 9,77 ezért a munkáért, én 1000% hogy nem vállalnám el, 12 órában meg pláne nem, úgy, hogy most napi 7,5 óra a munkaidő, heti 5 nap, a hétvége szabadon választható...
2017. nov. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja ezt kihagytam: a húsipar és az autóipar a két legrosszabb szerintem, ami lehet...
2017. nov. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Bak Norbert köszönöm a biztatást.
2017. dec. 2. 18:56
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként nem én jelentkeztem a munkára hanem engem hívtak hogy mennyek dolgozni oda.
2017. dec. 2. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!