Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Veszélyességi pótlékot kell...

Veszélyességi pótlékot kell fizetni a cégnek?

Figyelt kérdés
Olyan munkám van,hogy mindennap használom a céges autót kisebb-nagyobb távra.Van erre törvény,h a cégnek veszélyességi pótlékot kéne ezért fizetni vagy pl. ha gyorshajtásért kapott csekket velem fizettetik ki,viszont ez akkor történt,mikor sietnem kellett vissza a munkahelyre,akkor ez jogos?
2010. jún. 2. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a munkahelyed nem fogja kifizetni neked, nem fogja bevállalni, hogy miatta hajtottál gyorsan.


veszélyességi pótlék nem ezt jelenti, el vagy nagyon tévedve.

veszélyességi pótlékot kaphatsz akkor amikor egy 40 emeletes toronyház ablakait pucolod egy kötélen lógva minden nap.

2010. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én se erre értettem a veszélyességi pótlékot,hanem arra,h veszélyeztetem közúton az épségem a cég érdekében és nem saját,magánügyben szaladgálok!

A gyorshajtás az másik kérdés.

2010. jún. 2. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fertőzésveszélyes helyen dolgozol vagy veszélye s anyagokkal.

Ha ilyen előfordul, akkor hajts normálisan és lehet hogy megfenyegetnek hogy kirúgnak. De akkor egy munkaügyi bíróságon még nyerhetsz is.

A gyorshajtásért kiállított csekket nem terhelheted a vállalatra, cégre.

Mert nincs rögzítve a szerződésedbe, hogy miden anyagi felelősséget vállalnak a munkavégzésed közben.

2010. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.


Azt mondják, hogy siess vissza, de nem azt, hogy hágd át a szabályokat.

2010. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"közúton az épségem a cég érdekében"

Nem kötelezhetenek gyorshajtásra és bömbike vezetési stílusra. Az a te sajátosságod. Inkább add le a rendőrségen a jogsidat és vállald 40 emeletes épületek ablakpucolását.

2010. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Veszélyességi pótlék, olyan munka esetén jár, amely veszélyezteti a munkavállaló testi épségét, vagy olyan területen dolgozik ami ezt megköveteli. Pl: atomerőmű, bánya, kohászat stb... Azért nem jár veszélyességi pótlék, mert Te a céges autóval sietsz, és nap mint nap használod a cég érdekében!
2010. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Látom,nehezen fogja fel mindenki,amit írtam!KÉT külön dologról van szó!Nem azért kérdeztem a veszélyességi pótlékot,mert gyorsan hajtottam!

Kérdés 1.: Jár e a veszélyességi pótlék ha céges autót vezetek?Ugyanis nem veszélytelen vezetgetni a sok hülye autós közt!

Kérdés 2.: A gyorshajtásért nekem kell fizetni,ha azt mondják,h a megadott időben érjek vissza és az lehetetlen,ha betartom a szabályokat?

A két kérdés nem függ össze,nem egyben értendő!!!

2010. jún. 2. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1 nem jár

2 neked kell fizetni

2010. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem jár veszélyességi pótlék, még akkor sem ha a cég autóját vezeted. Ilyen erővel kamion sofőrök, buszsofőrök is kaphatnának, mert ők sem a sajátjukat vezetik...

A büntetést neked kell kifizetned, mert a munkahelyed a pontosságot igényli, nem pedig azt hogy 40 helyett 140 el menj.


Kérdést feltenni, eleve felesleges volt!

2010. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!