Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok hogy nincs...

Elfogadnátok hogy nincs novemberi fizetés se decemberi majd csak január közepén kaptok pénzt?

Figyelt kérdés

Dráma van egy munkahelyen a munkáltató bejelentette hogy a december 10.-ig esedékesen fizetendő novemberi pénzt nem tudja odaadni, majd talán január közepén tud fizetni legközelebb és akkor egyből két hónapot, nov-dec.

Mindez alapból nagyon szarul jön de így karácsony előtt triplán szar.

Mindenkinek el kell dönteni hogy elfogadja-e ezt vagy ha nem akkor álljon fel és menjen.

Ami nagyon gyanús, az hogy januárban kapunk egyszerre két havi fizut ez még oké úgy ahogy, de hogy ezt nem hajlandó írásba adni az nagyon gyanús.

Többen kérték adja írásba hogy az elmaradt pénzeket január adott napján egyben fizeti de erre nem hajlandó.

És ugye mi van ha januárban se lesz pénz és akkor már kapásból két és fél hónapot melóztunk neki ingyen? Mert per pillanat csak nov-ra nem kapunk pénzt tehát ha én ma felállok akkor 1 hónapot ingyen melóztam. De ha csak jan közepén állok fel akkor már két és fél hónapot.


Mit tegyünk? Sajnos egyikünk sincs abban a helyzetben hogy állást akasszon le újat a fogasról könnyű lenne azt mondani hogy hagyjam ott aztán új meló. Nem megy az úgy.


2017. dec. 8. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

"Mit tegyünk?"


Pl. fejezd be az álkérdések gyártását, munkaügyis kérdező.


"Magyarország erősödik" - nincs olyan, hogy egy munkahely nem fizet :D Ha mégis, akkor az csak rosszat álmodtál :D

Amúgy most nem csökkentették a fizetésedet, "nem fizetik ki a túlórát", "nem adják ki a szabadságot", stb.?

2017. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mert per pillanat csak nov-ra nem kapunk pénzt tehát ha én ma felállok akkor 1 hónapot ingyen melóztam"


Tévedés, mert kilépés után 5 munkanapon belül el kell számolniuk a fizetéssel és a kilépő papírokkal.

2017. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"évedés, mert kilépés után 5 munkanapon belül el kell számolniuk a fizetéssel és a kilépő papírokkal.

"


Ez így van és ha nem így van mégse? Akkor?

Akkor bíróság. Mikorra lesz abból valami? Még idén? Hát azt kötve hiszen főleg hogy dec 20-tól jan 3-ig ítélkezési szünet van.


Sose értettem minek dobálózik valaki jogszabályokkal ha látható hogy nem így megy a világ mégse.

Arra is van jogszabály hogy tárgyhót követő hó 10-ig napjáig fizetni kell a bért.

És?

2017. dec. 8. 12:03
 4/18 A kérdező kommentje:

"nincs olyan, hogy egy munkahely nem fizet "


ÁÁÁÁ nincs. Ismerősöm klik-es dolgozó júliustól tudod mikor kapott pénzt először? Október. Addig "admin hiba miatt sajnáljuk de..." szöveg ment.

2017. dec. 8. 12:05
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Vannak ott mozdítható dolgok biztos. Vigyetek haza biztosítéknak egy két cuccot. ;-)
2017. dec. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

"Ismerősöm klik-es dolgozó"

Érdekes, a múltkor még Te voltál a tanár... :D Nincs időm is türelmem kikeresni, de pont én kérdeztem meg, hogy Te tanár vagy? és azt állítottad, hogy igen. Hmmm....

2017. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Vannak ott mozdítható dolgok biztos. Vigyetek haza biztosítéknak egy két cuccot. ;-)

"



Vannak akik ezt tervezik.

2017. dec. 8. 12:37
 8/18 anonim ***** válasza:
48%

Azért kicsit naivak a hozzászólók ha azt hiszik ilyen csak a mesében van.

Magam is megéltem tavaly hogy közölték velünk nincs pénz és mindenki mehet haza.

Bíróságra vittük az ügyet (néhányan) megnyertük de addigra a céget kimentették a tulajok és semmije se maradt.

Végrehajtás de a végrehajtó se tudott mit tenni ott ahol zéró vagyon volt.

Az egyik tulaj ellen azóta is nemzetközi körözés van.

A pénzemből sem én se senki aki ott dolgozott egy fillért se látott. Bírósági ítélet ide vagy oda.

Szóval ez velem megtörtént.

2017. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Konkrétan nekem is van olyan rokonom, aki korábban olyan munkahelyen dolgozott, ahol kb. háromhavonta, mikor pénz állt a házhoz, akkor adtak fizetést. Persze kb. a szakképzett minimálbért. Egyébként pályázatíró cég volt.

Emiatt gyed-gyes után nem is ment oda vissza, de legalább egy évbe telt, mire állást talált. Mondjuk, nem túl talpraesett hölgy, az tény.


Kérdezőnek:

Én otthagynám őket. Pont ezért, hogy most még csak egyhavi pénzemet bukom, fél év múlva már hathavit fogok. Ha munka nélkül vagyok, ugyanannyiból kell megélnünk, mintha nem adnák ki a fizetésemet - viszont sokkal több időm van állást keresni, vagy ilyen-olyan alkalmi munkákkal egy kis átmeneti jövedelemre szert tennem.


Mellesleg: ha mindenki így gondolkodna, mint én, viharos gyorsasággal megszűnne ez a jelenség, ebben holtbiztos vagyok!

2017. dec. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

NA de akkor a te ismerős hölgyed (és az összes ott dolgozó társa...) is a példa arra hogy sokan még ekkor se hagyják ott.

Hanem tűrik hogy van van pénz vagy nincs.

2017. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!