Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elfogadnátok hogy nincs...

Elfogadnátok hogy nincs novemberi fizetés se decemberi majd csak január közepén kaptok pénzt?

Figyelt kérdés

Dráma van egy munkahelyen a munkáltató bejelentette hogy a december 10.-ig esedékesen fizetendő novemberi pénzt nem tudja odaadni, majd talán január közepén tud fizetni legközelebb és akkor egyből két hónapot, nov-dec.

Mindez alapból nagyon szarul jön de így karácsony előtt triplán szar.

Mindenkinek el kell dönteni hogy elfogadja-e ezt vagy ha nem akkor álljon fel és menjen.

Ami nagyon gyanús, az hogy januárban kapunk egyszerre két havi fizut ez még oké úgy ahogy, de hogy ezt nem hajlandó írásba adni az nagyon gyanús.

Többen kérték adja írásba hogy az elmaradt pénzeket január adott napján egyben fizeti de erre nem hajlandó.

És ugye mi van ha januárban se lesz pénz és akkor már kapásból két és fél hónapot melóztunk neki ingyen? Mert per pillanat csak nov-ra nem kapunk pénzt tehát ha én ma felállok akkor 1 hónapot ingyen melóztam. De ha csak jan közepén állok fel akkor már két és fél hónapot.


Mit tegyünk? Sajnos egyikünk sincs abban a helyzetben hogy állást akasszon le újat a fogasról könnyű lenne azt mondani hogy hagyjam ott aztán új meló. Nem megy az úgy.


2017. dec. 8. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%

#8


1-es vagyok és egyáltalán nem vagyok naív - csak unom már a kérdező 728.-ik kérdését, ugyanis feltesz mindenféle munkaügyi kérdéseket, amik véltek vagy valósak, de ha megoldásokat javaslunk, az neki nem jó. Ha megkérdezem, mi a célja vele, nem válaszol.

Gondolnám, hogy fel akarja ébreszteni a munkavállalókat, de sajnos ez az ország már teljes apátiába és talán félelembe? süllyedt. Nem tudom, mikor ébrednek már fel az emberek... Gyanítom, semmikor sem, mert sokakat tett "rabszolgává" a hitel: ha elveszti a munkahelyét, nem tudja fizetni a hitelt, kiteszik a lakásból.


Sajnos ebben az országban már szinte mindent meg lehet csinálni...

És nem, nem vagyok naív - nem véletlenül írtam röhögőjellel a Magyarország erősödik-et.

2017. dec. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Ha munka nélkül vagyok, ugyanannyiból kell megélnünk, mintha nem adnák ki a fizetésemet... "


Látod, ezt már előre megválaszolta a kérdező, mert tudta, mit szoktunk írni, tehát ez a megoldásod sem jó :-)

"egyikünk sincs abban a helyzetben hogy állást akasszon le újat a fogasról könnyű lenne azt mondani hogy hagyjam ott aztán új meló. Nem megy az úgy."

2017. dec. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Na de most akkor döntsük már el kamu vagy nem kamu?


Mert könnyű kamuzni de azért azt látszik hogy ilyen meg még ennél sokkal cifrább is simán megeshet.

Simán.


Ahol vidéken felveszik az embereket nettó minimálbérért és még ebből is havi 10-20at le kell adni egy bizonyos embernek zsebbe mert ha nem akkor ki van rúgva akkor miről beszélünk?


Amikor bizt őrként dolgoztam teljesen szokásos volt hogy egy adott embernek zsebbe kellett adni pénzt a fizetésből hogy ne rúgjanak ki.

Már rég nem vagyok bizt őr de szerintem mai is ez a rendszer megy.

2017. dec. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondasz fel, akkor ingyen dolgozol nekik, nincs is időd más munka után nézni, mivel reggeltől-estig dolgozol, és így 0 ft a bevételed.


Ha meg felmondasz, akkor nincs munkád, viszont van időd bőven másikat keresni, és szintén 0 ft a bevételed.


Szóval szerinted melyik a kisebb rossz?

2017. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

És ha januárban tényleg újra beindul a pénz is?

Akkor rosszul járt aki kiszállt.

2017. dec. 8. 19:14
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül járt rosszabbul, lehet azóta már talált olyat, ami jobban fizet, vagy legalábbis időben.

Amúgy meg mi garantálja, hogy januárban kaptok fizut, ha decemberben nem kaptatok? Meddig vársz, ha nem kaptok? Februárig? Márciusig? Jövő decemberig?

2017. dec. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg mi garantálja, hogy januárban kaptok fizut"


A világom semmi, a szerződéssel a seggem törölhetem adott esetben ld ez a jelen szitu is.


De ez más helyre is igaz!

2017. dec. 8. 19:18
 18/18 anonim ***** válasza:

"Azért kicsit naivak a hozzászólók ha azt hiszik ilyen csak a mesében van.

Magam is megéltem tavaly hogy közölték velünk nincs pénz és mindenki mehet haza.

Bíróságra vittük az ügyet (néhányan) megnyertük de addigra a céget kimentették a tulajok és semmije se maradt.

Végrehajtás de a végrehajtó se tudott mit tenni ott ahol zéró vagyon volt.

Az egyik tulaj ellen azóta is nemzetközi körözés van.

A pénzemből sem én se senki aki ott dolgozott egy fillért se látott. Bírósági ítélet ide vagy oda.

Szóval ez velem megtörtént."


Hát ezt kicsit furcsállom.


Sokkal célravezetőbb útja is van az ilyennek, persze ahhoz tudnom kellene, hogy munkabérről, vagy megbízási/vállalkozási díjról van-e szó, és mekkora összegről. Az elmondásod szerint a második, mert munkabért sokkal könnyebb behajtani még akkor is, ha a cégnek nincs vagyona.


Tehát a polgári szerződésből eredő követelést ne keverjük össze a MT által szabályozott jogviszonyból származó követelésekkel.

Ha pedig munkabér volt mégiscsak, akkor rossz úton indultatok el...

2017. dec. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!