Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az ebédszünetet le kell...

Ha az ebédszünetet le kell dolgozni, akkor az elpletykált munkaidőt miért nem?

Figyelt kérdés
Ti nem tartjátok ezt igazságtalannak?
2017. dec. 12. 08:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Az ebédszünetet nem kell ledolgozni, de ki kell adni, ha olyan a munkarend.
2017. dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Én már azt sem értem, hogy miért nem rúgják ki azt, aki egész nap csak cigizik meg plety
2017. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
...kálkodik.
2017. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

...és zavarja a többieket a munkában, már azt aki dolgozna.

Első! De le kell dolgozni, fél óra, és nem kiadható, hanem kötelező kivenni a legtöbb helyen akkor is, ha én 10 perc alatt megkajálok.

2017. dec. 12. 09:47
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mi nem érthető ezen: NEM KELL ledolgozni.

Ki kell adni, tehát azt csinálsz közben, amit csak akarsz, meg amit megenged a cég. NEM KELL dolgozni közben. Ott se kell lenned, csak vissza kell érni a végére.

Köszönöm a lepontozást is.

2017. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, amit a cég enged. Olyan nincs, hogy én azt mondom nem ebédelek, mert mondjuk fogyókúrázok és előbb hazamenn3k, fél 5 helyett 4-kor, tehát időrablás, amellett, hogy a cégnek is érdeke, hogy egyen az alkalmazott, a pletykálás ellenben nem.

A munkatársak meg persze jönnek utánam ebédszünetben, hogy "jáj együnk együtt ..." Majd abban a szabad fél órában vágjak hozzájuk is jópofát, ha megmondom, hogy egyedül akarok enni, én vagyok a bunkó paraszt. Arról nem beszélve, hogy ők a pletyi mellett 1 órát esznek.

2017. dec. 12. 10:53
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Ezt nem "engedi" a cég, hanem kötelező neki. Nem ő dönti el.
2017. dec. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező melyik része nem egyértelmű annak a mondatnak, hogy a munkaadónak KÖTELEZŐ kiadni a munkaközi szüntet? Nem mondhatja azt, hogy te ne vedd ki és menj el előbb, mert az jogellenes.


Tiszta?

2017. dec. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem érted! Nekem nem az ebédszünettel van bajom, hanem azzal, hogy már elpletykálja a napot és megkapja a fizetését, miközben más dolgozik -dolgozna ha tudna tőlük. Persze mondhatjuk, hogy munkahelyváltás és hasonlók, de azt gondolom, hogy ilyen mindenhol van.
2017. dec. 12. 14:21
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Akkor talán kár volt az ebédszünetet belekeverni, ha nem az érdekel.

Az meg, hogy ki mit csinál a munka helyett, vagy a munka szüneteiben - a munkáltatótól függ. Van pl., aki naponta 40 percet dohányzik.

2017. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!