Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bolti eladóknak szokás borrava...

Bolti eladóknak szokás borravalót adni?

Figyelt kérdés
Némelyik szokott célozgatni rá, hogy sok az apróm. Vajon a borravalóra céloznak ilyenkor, vagy nincs köze a borravalónak ehhez?

2017. dec. 13. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Nem, arra celzott hogy bevaltana az aprodat, mert keves van neki es nehezen tud visszaadni a nagyobb cimletekbol a tobbi vevonek.
2017. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, arra célzott, hogy beváltaná. Én is kasszázok időnként, és szoktam mondani, hogy adhat aprót.

DE borravalót ne adj a pénztárosnak, mert nem a pénztárosé. Áruházlánc kasszása vok, ha plusz a nap vége, akkor az áruházláncé, ha mínusz, akkor is. Ok, nyilván nem a végtelenségig, mert x FT - kb. 2000 körül elnézik a többletet, a hiányt, de feljebb már papírt kell írni róla. A dohányboltot, a mekit, a fagyist a stb. nem tudom, de áruházláncnál így megy.

2017. dec. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam benzinkúton, volt olyan kolléga, akit kirúgott a főnök, de nevezzük nevezzük a főnökurat a nevén, ha már Mr. Baromról beszélünk.

A kamerán látta, hogy közel 1000Ft-nyi borravalót eltett és nem hagyta a kasszában, a borravaló az övé, a leltárhiány melyet Mr. Barom csipszmániája okoz viszont a dolgozóké, a kassza hiánya meg eleve a kasszásé.

2017. dec. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem szokás, ha adnak is csak kb 20-30 forintnyit. Ahogy írták a kasszákban mindig fogyóban van az apró.


Képzeld el, ha minden ember egy nap papír pénzel fizet és mondjuk ha nem mindenkinek, de a nagy részüknek egy vagy több 10 forintost kell adni. Egy idő után elfogy.


Nagy cégeknél nem probléma, mert van tartalék mindenből, viszont kisebb boltoknál az...

2018. jan. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!