Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen nyelvpárosításokkal...

Milyen nyelvpárosításokkal tud egy szabadúszó kezdő tolmács (rosszabb esetben csak egy fordító) havi nettó fél millió-millió forint között keresni? (Akár idehaza, akár külföldön. )

Figyelt kérdés

Most a mandarint felejtsük el - legfeljebb a japán jöhet.


A két nyelv NAGYON magas szintű ismerete természetesen a minimum!



2017. dec. 14. 10:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve magánzók hol és hogyan hirdetik magukat, hogy nagy(obb) ügyfélkörük legyen (pláne eleinte)?
2017. dec. 14. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Orbán kelet felé nyit, szóval én a helyedben az orosz-arab párosítással próbálkoznék.
2017. dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Tehát orosz és egy másik választott nyelv párosával - szabadúszóként - elérhető (és tartható!) a havi 500.000-1.000.000 forint közötti nettó kereset?


(Nyilván átlagolva az évet, tolmácsolás és fordítás kapcsán nem beszél senki konkrét havi keresetekről.)


2. Magánzók hol és hogyan hirdetik magukat, hogy nagy(obb) ügyfélkörük legyen (kiváltképp eleinte)?

2017. dec. 14. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Dehogy érhető el. Egyik hónapban van munka, a másikban meg nincs semmi. Másodállásnak jó.

2017. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nade, a nyelvet azt eltaláltam, itt a cikk jönnek a menekültek, egyre nagyobb szükségünk van az arab tolmácsokra.

2017. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én olyan nyelveket írtam, melyek párosításával (esetleg egy harmadikkal) lesz is rendszeresen jövedelem - tehát megrendelés a szolgáltatásra.


De ott áll az is, hogy átlagolva egy évet, tolmácsok és fordítók esetén senki nem beszél konkrét havi keresetekről.

2017. dec. 14. 13:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Tolmácsként munkát találni NEHÉZ, SSC-ban kapni egy telefonálós munkát jó idegennyelvtudással, az KÖNNYŰ. Jó ha megjegyzed. Éppen azért, mert az előbbit akarja csinálni mindenki.
2017. dec. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sehogy nem tud, mert képlékeny a dolog, nincs annyi eló, hogy havonta összejöjjön akár 300 ezer is. Szabadúszóként, persze.

Angol, német, francia, olasz és spanyol felejtsd el!


Norvég, dán, holland, finn, vagy bármilyen egyéb "egzotikus" nyelv - orosz, pl. - jó ötlet.

2017. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!