Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire megterhelő az éjszaka...

Mennyire megterhelő az éjszakai múszak fiatalon?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam arról hogy a 3 műszakos meló(ejszakai) nagyon károsítja az egészséget főleg fiatalabb korban.

Én 19 éves vagyok,és jövő nyárig kell gyárban dolgoznom,mert nem sikerült az érettségimből egy tantárgy,ezért a hozzá tartozó szakmámat se kaptam meg.Szóval jövő nyárig dolgozok 3 muszakba,annak lehetnek maradando egeszsegkarosito hatasai?vagy ez kevés idő?


2017. dec. 18. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Öregen még rosszabb.
2017. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalon sokkal jobban bírja az ember, mint 30-40 éves korban. tapasztalat.
2017. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
ne bassz én 36 évesen bírom már 3,5 éve a 3 műszakot, egy 19 meg itt parázik? mondjuk hozzánk is jönnek fiatalok már a 2. hónapban vergődnek, meg kínlódnak :-D kitartásuk kb a 0-hoz közelít. a fiataloknak jobban kéne bírni, ehelyett a 30-40 de még az 50-esek is jobban bírják...
2017. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Mindegy hány éves vagy, szörnyű.
2017. dec. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár hogy maradandó egészségkárosodást okozhat-e a 3 műszakozás önmagában, azt nem tudom, de hosszú távon brutális kialvatlansággal, állandó fáradtsággal számolhatsz. Meg a gyári munkát gyakran kíséri elbutulás a zombimunka és a nem túl felemelő környezet miatt, de az más téma.
2017. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsőre nagyon rossz lesz és fura. Mivel minden héten máskor kelsz fel, meg fog zavarodni a belső biológiai órád ami alvászavarhoz vezet.


Valóban káros a hosszan tartó éjszakázás, de azért egy év alatt nem hinném hogy akkora kárt tenne benned.


Az elbutulásra (mint ahogy az előző kommentelő is írta) nagyon ügyelj, tanulj sokat és érettségizz le.


Én sajnos egy barátomon tapasztaltam, hogy amióta kétkezi, monoton munkát végez egy raktárban (kb 4 éve), eléggé egysíkú lett a gondolkodása, felszínesen látja a világot. Lehetetlen lett vele politikáról, gazdaságról beszélgetni, pedig régen nem ilyen volt.

2019. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!