Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Második körös interjún nagyobb...

Második körös interjún nagyobb összeget mondani, mint amit e-mailben?

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem, hogy egy nem hétköznapi munkáról lenne szó, és mikor jelentkeztem az állásra, beírtam egy fix bérigényt, és az interjún amire behívtak, elmondták hogy azzal a fizetéssel nem lesz probléma, simán megkapom(de a pénzügyekről csak a második körös interjún beszélünk).

Viszont ez elgondolkodtatott, és rájöttem, simán kérhetnék többet is. Ti hogy kérnétek többet, hogy az ne legyen kellemetlen?



2017. dec. 22. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szvsz fix bérigénynél ez cigánykodás.


Ha egy sávot adtál volna meg mondván a pontos felelősségtől / elvárásoktól függően, erre kaptál volna egy ajánlatot ami a sáv alja akkor lehetne alkudozni.


Ha kerek perec mondtál egy számot amit megadnak akkor onnan nehéz visszakozni. Én nem adnék neked többet.

2017. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem értem, hogy egyáltalán, hogy lehet úgy elmenni egy állásinterjúra, hogy nem tudod, hogy mennyit kell dolgozni hány órában, illetve mennyi fizetést fogsz érte kapni. Nincs ebbe semmi szégyen, te is pénzből élsz mint a cég.
2017. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

8 órás, bejelentett állásról beszélünk.

Az interjún elhangzottak alapján, ami az én minimális bérigényem lett volna, lekicsinylették, utaltak rá, hogy azt biztos hogy megkapom, tehát azzal nem lesz gond, ha majd a HR elé kerülök a második körön. Nem pofátlan akarok lenni, de éreztem az interjúztatón, hogy nekik ez az összeg nem oszt, nem szoroz. Itt egy netto 130 ezerről beszélünk(ami valóban nem sok... relatív). Látván rajtuk, hogy ez meg se kottyan, akkor a kérdésem felétek az, hogy akkor hogyan említhetném meg udvariasan, hogy na akkor toldjanak hozzá még 1-2 tizest?

2017. dec. 22. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Annyira nem ficánkolnék a helyedben, hiszen még fel sem vettek. Lehet, hogy pont ezért fognak téged kiválasztani, mert kisebb bérigényt adtál meg, és ha többet kértél volna, lehet, hogy akkor inkább mást vesznek fel...

Arról nem is beszélve, hogy tényleg ciki többet kérni, miután már megadtál valamit.

2017. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Sőt, még az sem biztos, hogy ezzel az alacsony bérigényeddel is felvesznek, hiszen van még hátra interjúd.
2017. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened, hogy mennyire van szükséged az állásra. Én biztos többet mondanék, mert ez az összeg kb annyira elég, hogy vegetálj. Viszont ha nincs más lehetőséged, akkor addig jó még nem találsz jobbat.
2017. dec. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt buktad.

Akármennyire jó lesz az interjú, azt fogják látni, hogy éhes vagy, és 3 hónap múlva simán kérhetsz fizetés emelést.

Én se vennélek fel.

Mondtál egy árat, ezen nem tudsz változtatni.

2017. dec. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy normális cégről van szó, a bérigény megjelölés csak a saját önbecsülésedet mutatja és nem befolyásolja, hogy mennyit fogsz keresni valójában. Ha eljuttok odáig, tenni fognak egy ajánlatot, amit vagy elfogadsz, vagy nem. De ha ez eléri a korábban küldött bérigényt, akkor már tényleg ne kezdj alkudozni.
2017. dec. 23. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!