Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel elértem a bérsávom...

Mivel elértem a bérsávom plafonját, így csak minimális fizetésemelést kaptam, cserében egyszeri januári extra bruttó juttatással. Rosszabul jártam-e így, mintha az egyszeri januári extrát 12 hónapra megosztva kaptam volna a rendes bérbe beleépítve?

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem, pontosan ugyanannyi pénzt kaptál volna. Más kérdés a pszichológiai oldala, kinek mi a jobb érzés, sokszor pici vagy egyszer nagy.
2017. dec. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Jobban jártál, mert a reálértéke ugyanannak az összegnek később kisebb lesz. Te már most rendelkezel ezzel a pénzzel.
2017. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha a munkahelyeden ez a bérekre a szabály, és nincs esély rá, hogybez változzon, akkor most egy évig jól jártál. Ha munkahelyet váltasz munkdjuk júniusban, akkor megkaptad a plusz pénzt a 2. félévre is ugy, hogy nem dolgozol.

Másrészről ha egy évnél tovább maradsz, akkor rosszul jársz, mert az extra külön juttatás nem adódott hozzá a havi bruttó béredhez, tehát ha egy év múlva meghatározott százalékos béremelés lenne, akkor a mostani egyszeri külön juttatás nem számít.

Ha esetleg az infláció, vagy a munkakörödben a bérplafon nő, más lesz a helyzet. Szóval a jövő titka...


Ha nem számíthatsz bérsáv növekedésére a cégnél, neked kell eldönteni, hogy jó ez a munkakör neked ennyu bérért, vagy elkezdesz keresni más munkakört (cégen belül előrelépés, más magasabb érű munkakör), vagy más munkahely után nézel ahol többet hajlandoak fizetni. Vagy más munkát keresel ami neked is megfelel, eetleg kell hozzá tanulnod új dolgokat, vagy vezető szintű, illetve ha most is vezető vagy, magasabb vezető szintű munkakört.

2017. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki elérte a bérsáv plafonját, véleményem szerint azt feltételezi, hogy már elég régóta a cégnél van.

Vannak könleges munkakörök, ahol nincs bérsáv, hanem egyéni kialkudott bér van.

De ahol van, ott is nagy különbség van az alja és a teteje között.

Nálunk pl azok vannak a tetején, akik már 30 éve a cégnél dolgoznak.

Feltételezem, nincs ez másképp úgy általában máshol sem.

Ha meg elérte a tetejét, hova ugtráljon, nyilván nem rossz bér.

És megbecsülik, értékelik a munkáját.

Nekem inkább az a furcsa a HR vagy pénzügy vagy akárminek is nevezzük - részéről, hogy ha egyszer a maximumot kapja valaki, nem lehet többet adni, akkor miért adnak mégis?

Értem azt a részét, hogy értékelni akarják.

De így meg nincs értelme a bérsávnak, mint olyannak.

Hiszen nem emelhettek volna, de mégis megoldották, ennyi erővel az egyszeri plusz juttatást megkaphatja a 20 éves KAtika is, ha elég ügyes és gyors és precíz.

Hiszen a bérsáv nálunk - nagy multi - a munka minőségét és a cégnél eltöltött időt is figyelembe veszi. Ugyanabban a munkakörben.

Már ez sem túl igazságos, vagyis az "egyenlő munkáért egyenlő bért" elvvel nem egyezik. Bár ezt általában női és férfi bérekre szokták hangoztatni, de ha odamegy valaki újként a céghez, és ugyanazt a munkakört látja el, mint a 60 éves Marika néni, akkor miért ér kevesebbet?

PErsze tudom, nincs tapasztalata. De gyorsan betanul, tanulékony, önálló, és hónapok alatt sokkal hatékonyabbá válik, mint a régi bútordarab. Sőt, több munkát tud elvégezni, és több dologhoz ért, terhelhető, akkor miért keres 100 ezerrel kevesebbet?


Maga a kérdés pedig nonszensz, látszik, hogy egy idős dolgozó írta ki.

Lényegében: kaphattam volna havi 10 ezret, de most egyben kaptam meg 120 ezret, rosszabbul jártam?

A levonások ugyanazok, ezzel illene tisztában lenni, ha valaki a bérsávja plafonján van. NEm az idén kezdte a szakmát, az fix.

Kb. annyi értelme volt ennek, mint mikor a dolgozók osztják a cafeteriát, és azon gondolkoznak, egyszerre kérjék-e ki a maximális összeget, vagy osszák el 12 hónapra.

Egyéni kompetencia, hogy ki hogy tudja beosztani, vagy mindenki tudja magáról, hogy most szüksége van-e valami pluszra, mert nagyon a padlón van.

2017. dec. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kérdést azért tettem fel, mert adó- és könyvelésügyekben nem vagyok jártas.

Annyira idős azért nem vagyok, 30 multam 7 éves munkaviszonnyal.

Évente van nálunk (bp-i multi) karrier elbeszélgetés, ugyan ezen kérdésemre jelezte is a felettesem, hogy beszélünk majd a bérsáv továbblépésről (ami egyébként nagyobb felelősség vállalásával jár), de addig is kíváncsi voltam, hogy érhet-e hátrány az egyszeri juttatás miatt. Esetemben úgy érzem megerősítettétek, hogy nem, köszönöm.

2017. dec. 26. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!