Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Valakit érdekel a filmművészet...

Valakit érdekel a filmművészet? És rendező szeretne lenni? 15/L

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 22:54
 1/10 anonim válasza:
Jelen.
2017. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Engem érdekel, szívesen lennék rendező.
2017. dec. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nem.
2017. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én egy időben szinkronszínész akartam lenni, csak protekciós, és letettem róla. Sokak szerint karakteres a hangom egyébként.


22/F

2017. dec. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És hogyan tanultok rá? Mit tanultok? Már elkezdtetek kis videókat csinálni?
2017. dec. 26. 23:17
 6/10 anonim válasza:
100%
Jelen! Jómagam is 15/L vagyok.
2017. dec. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Érdekel a filmművészet, de nem szeretnék rendezni. Inkább csak olyan bölcsészkedő szinten érdekel.
2017. dec. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jobban jártok ha kitaláltok valami másik álmot. Itthon ez nem realitás.


Két évig én is hajszoltam a filmes álmot, dolgoztam is egy-két dokumentumfilmben. Voltak kapcsolataim, MOME, SZFE.. tovább is jutottam az SZFE első fordulón. A vágóra nem vettek fel, és látva a protekciókat nem is csodálom. Sokszor túljelentkezés és nagyon sok protekciós.


Azóta más szakmát, egyetemet kerestem, amivel mára már jól keresek. A film, fotó megmaradt szenvedélynek... a filmszakma kemény dolog. Sokkal jobban szeretem így, hogy nem égtem ki az álmom hajszolásában.

Művészfilmeket lehet szenvedélyből is csinálni :)

2017. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
#8 Nemhogy lehet, úgy is kell csinálni.
2017. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen... csak azért nem mindegy, hogy az Andy Vajna alapnál kell kalapolnod a kis magyar rögvalóban, vagy tényleg tolod sakát kontóra.

Igaz az igazi filmiparból így kimarad az ember.


Szerintem klippezéssel érdemes lehet foglalkozni első körben. Pl csináltam egy garázsklippet egy zenekarnak, teljesen házi eszközökkel DSLR-el.

Ilyen területen akár el lehet jutni, arra is, hogy béreltek egy RED-et, és azzal forgattok pár milliós ktsgvetéssel. Egyik ismerősömék pont RED-el forgattak nemrég.

Persze ehhez is durván kell nyomulni. Szerintem az emberek 90% teljesen alkalmatlan erre, és nem elég ambíciózus. Pedig ez csak klip, reklám vagy kisfilm rendezés...

2017. dec. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!