Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban hogyan tüntessem...

Önéletrajzban hogyan tüntessem fel az egyetemi végzettséget, ha az nagyon elhúzódott időben?

Figyelt kérdés

Legtöbb életrajzban így jelölik:


2000-2004 - XY Egyetem, Z Kar, A szak


De nekem egyéb okokból sajnos jóval több időbe telt, hogy elvégezzem, viszont az eredményeim jók (tehát nem sikertelen vizsgák miatt kellett halasztanom.)


Az elfogadható, ha csak a diplomaszerzés évét tüntetem fel, valahogy így?:


2006: XY Egyetem, Z Kar, A szak



2017. dec. 28. 15:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az általános és középiskolai tanulmányokat kezdés és befejezés dátumokkal jelölöm. A probléma a főiskolai és egyetemi tanulmányoknál jött elő.
2017. dec. 28. 15:03
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
LOOOL, én is 2000-2006 között jártam főiskolára 2 szer halasztottam :D
2017. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Írd ki normálisan.

A munkáltatók jobban szeretik az őszinte embereket, mint azokat, akik már akkor füllentenek/terelnek, amikor még nem is dolgoznak a cégnél.

Ha probléma forrása, akkor úgyis ráfognak kérdezni.

2017. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a befejezést szoktam. Ha már elég dolog van, amit az ember beleírhat az önéletrajzba, akkor ki lehet hagyni ilyen infókat, hogy ha befejezted az egyetemet, akkor nyilván el is kezdted valamikor. Nekem már az érettségim sincs benne, mert értelemszerűen következik, hogy az is van.
2017. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ált. iskolát ne írd bele légy szíves, annál már az is jobb, ha beleírod, hogy diákmunkában dobozt pakoltál.
2017. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat!

Akkor az érettségit, főiskolát és egyetemet beleírom a tanulmányi résznél.


Van már néhány év munkatapasztalatom is, de az már ugye másik részhez tartozik. Engem a tanulmányok jelölése érdekel.


A probléma az, hogy nem 2 évet csúsztam, hanem többet. Így nagyon rosszul mutatna a tól-ig jelölés.

Az eredményem viszont nagyon jó. Ezért is van bennem a dilemma.

2017. dec. 28. 15:59
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Végzés éve bőven elég.
2017. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem a problémázást.


Írhatod bárhogyan, tól-ig, vagy csak a befejezés dátumát, ugyanúgy látni fogják, hogy hány év alatt végezted el.

Nem ovisok fogják megnézni azt, szóval nem kell annyit problémázni az ilyen kis trükközéseken, úgysem jön be.

Két számot meg ők is kitudnak vonni egymásból.

2017. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetemi éveid számán biztos nem akadnék fent, miközben olyan hülyeségeket írsz bele, mint az általános iskolai vagy a középiskolai végzettséged. Ilyeneket bele ne írjál.
2017. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9 egy pályakezdő esetében nincs mivel feltölteni a sorokat.

Ezért írják be, bár az általános iskola tényleg felesleges. Középiskola is csak addig kapjon helyet, amíg nincs mással tölteni a sorokat.


Illetve még akkor lehet, ha esetleg külföldön éltél. Akkor azt hiszik(feltételezik), hogy a nyelvtudásod tényleg hiteles. Megragad rajta a szemük, stb.

2017. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!