Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Befejezetlen egyetem feltüntet...

Befejezetlen egyetem feltüntetése önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tüntetnétek fel? 3.5 évig jártam egyetemre (160/180 kredit), sajnos az egyik vizsgám harmadjára sem sikerült, így vége lett az egyetemi pályafutásomnak, dolgozni kezdtem. Újra jelentkeztem, de már nem vettek fel, ez így annyiban maradt. Azóta eltelt 5 év és most munkát váltanék, de nem tudom hogy jelöljem-e ezt az önéletrajzban, vagy sem. Azért 3.5 év sok üresen, de mégsem szeretném odaírni, hogy befejezetlen tanulmány... ti mit tennétek?
2017. dec. 13. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben kapcsolódik a jövőbeni végzendő munkádhoz feltétlen jelöld.
2017. dec. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hogyan? Ha beírom, hogy 2008-2012 XY Egyetem, Z szak, akkor hihetik azt, hogy befejeztem. Zárójelben, mintegy megjegyzésként tüntessem fel, hogy (befejezetlen)?
2017. dec. 13. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én három nyelvszakra jártam, de csak egyből diplomáztam le, viszont a másik kettőt is mindig beírom az önéletrajzba, mert azért más szintű nyelvtudást feltételeznek, ha látják, hogy nyelv és irodalom szakot hallgattál az adott nyelven. Én úgy szoktam, hogy amit nem végeztem el, ahhoz azt írom, hogy pl. 1999-2002 X egyetem y szak, amit elvégeztem, ott meg csak a diplomázás évét adom meg: 2004 Z szakos oklevél, X egyetem. Ha nincs azóta semmilyen diplomád, amivel szembe tudnád állítani, akkor meg írd úgy, hogy x szakos tanulmányok y egyetem. Aztán ha rákérdeznek, akkor nyugodtan megmondhatod, hogy nem diplomáztál le.
2017. dec. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Más kérdéseknél már láttam a válaszod (német és spanyol nyelv,ugye?), kedves vagy, hogy segítesz :) Sajnos nincs azóta más diploma.
2017. dec. 13. 16:12
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ELTE-n angolból diplomáztam, németet és spanyolt csináltam 4 illetve 2 évig. A német tanszékkel nem voltam kibékülve, spanyolra meg eleve csak azért felvételiztem, mert ott nagyon erős volt a nyelvfejlesztés. :)
2017. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még zárójelben a kreditek számát írhatod be, mint ahogy itt is tetted, abból egyértelmű, hogy nem abszolváltál, pláne nem diplomáztál, különben nem írnád. :)
2017. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Ti azt hogy tüntetnétek fel, hogy háromszor kezdtem el a szakot, amit csak most harmadjára sikerül majd elvégezni (vagyis bízom benne, hogy végre meglesz).


Igazából először én hagytam ott fél év után, következő évben visszavettek, de aztán ők raktak ki két félév után, majd egy év múlva megint visszamentem, de már bőven volt tapasztalatom, így sokkal jobban megy. De ugyanaz az egyetem, ugyanaz a szak, most ezt hogyan lehetne? Ha kihagyom az első kettőt, akkor ott érettségi után lesz 4 év szünet, ha meg beírom a valóságot, az nem túl biztató szerintem. Vagy írjam be az első felvétel évét, és ha rákérdeznek, hogy miért tart egy 3 éves szak 7 évig, akkor mondjam azt, hogy xy miatt passziváltattam közben?

2017. dec. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 Amíg nem jártál épp egyetemre, mit csináltál? Ha dolgoztál, beírhatod azt. Azt teljesen felesleges odaírni, mennyi ideig végezted a sulit, pláne hogy hányszor ugrottál neki. Beírod a diplomázás évét, és annyi.

Mellesleg az önéletrajz arról szól, hogy milyen végzettséged illetve szakmai tapasztalatod van, amit az adott álláshoz használni tudnál, nem arról, hogy el kell számolnod az összes időddel, hogy mikor mit csináltál.

2017. dec. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!