Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Uzemi baleset 100%os tappenz....

Uzemi baleset 100%os tappenz. Utolagos kifizetés?

Figyelt kérdés
Ferjemnek uzemi balesete volt december kozepen. Jegyzokonyv fel lett veve, jelenleg is tappenzen van. De mivel az a szemely aki a hatarozatot elkuldene szabadsagon van, o miatta majd csak februari figetessel kapja meg a kulonbozetet. A hatarozat nelkul a haziorvis nem tudja atirni 1es kodra a tappenzes papirt. Januarba igy csak sima tappenzt kap ami nagyon keves. Azt mondták majd februarba utolag megkapja. Miért tehetik azt meg hogy letudjak annyival hogy majd utolag ki lesz fizetve? Mi se utolag fizetjuk a szamlakat stb, ez nem vigasz, csak azert mert 1 ember szabin van. Olyan igazsagtalan hogy ők miért tehetik meg h nem fizetik ki idobe, nem kuldik a hatarozatot es semmi kovetkezmenye nincs, letudjak azzal h majd februarba megkapja a kulonbozetet. Nem is igazan kerdes ez csak ki irtam magambol mert eleg igazságtalannak gondolom. Vagy nincs igazam?
2017. dec. 29. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Gyermekem érettségi után továbbtanul, családi pótlék miatt aug. végén bementem iskolalátogatásit kérni, KORMÁNYHIVATALBAN mondták, hogy felesleges, mert az iskolának hivatalból úgyis meg kell küldeni a tanulók névsorát. Szeptember első napjaiban kórházba kerültem (amúgy a szept-i családi pótlékot aug végén utalták), majd lábadoztam, egyszer csak "feltűnt", hogy sosem elég a pénzem :D (amúgy is keveset kaptam a táppénz miatt. Akkor esett le a tantusz, hogy okt, nov-ben nem kaptam családit (most már dec-ben sem), január elejére közel 4 havival fognak lógni, azaz kb. 50 ezer ft-al.

Ez van. Állam bácsi mindent megtehet - kamatot meg nyilván nem kapok rá :D

2017. dec. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Igen, igazad van!


De sajnos én pedig látom a másik oldalát a dolognak. Nagyon sok a beérkező igény, az állam sem könnyíti a helyzetünket (januártól beakarják vezetni, hogy minden táppénzes papírra határozatot hozzunk és persze át kell vetetni a munkavállalóval, ha egy napos a táppénz akkor is, és ha havonta 10 egy naposa volt, akkor havi 10 határozat).

Kevesen is vagyunk, a TB ügyintéző nem egy népszerű szakma mostanában. A szabadságot pedig ki kell adni.

Az én kolléganőim, pedig nem fognak a munkámhoz nyúlni, esetleg akkor ha én magam táppénzre megyek.

2017. dec. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

"januártól beakarják vezetni, hogy minden táppénzes papírra határozatot hozzunk és persze át kell vetetni a munkavállalóval, "


Ez komoly? Már a leadáskor is alá kell írnom , hogy átvették/átadtam - mégis milyen határozatot kell hozni egy táppénzes papírra? És ha valaki hosszabb távon kórházban van, akkor addig nem kap táppénzt, amíg ki nem kecmereg a kórházból?

2017. dec. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Köszi, hogy lepontoztatok.


De attól még igazam van. Nem kereset szakma a TB-s, mehet a büntetés a kifizetőhelyeknek, attól még nem lesz ember aki leszámfejti, megírja a határozatot. Az állami szféráról nem is beszélve, a kormányhivatalokot úgy sem fogják büntetni.


Eddig a táppénzt a Ket. szabályozta , 2018-tól az Ákr. tv-be kerül.


Ez a határozat hozás még nincs eldöntve a változásról így fogalmaznak: "ha táppénz, baleseti táppénz esetén is határozatot kellene hozni".

21 napos határidő, 25 napra nő, és kikerül a törvényből a jogerőre emelkedés fogalma is.


Lesz változás januártól.

2017. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!