Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet úgy boldogulni az...

Hogy lehet úgy boldogulni az életben ha senki nem támogat?

Figyelt kérdés
Szülők nincsenek, albérletben élek, kajával, rezsivel mindennel együtt elmegy 110 ezer Ft. Fizetésem 200 nettó. Mivel próbálok spórolni ezért szinte sehova se járok, káros szenvedélyem nincs. Mondjuk azt, hogy havi 60 ezret tudok kb félrerakni minden hónapban. A cél természetesen a saját lakás lenne de olyan távolinak tűnik. Mit tanácsoltok? Spórolt pénzem kb 1 millió. Gondolkoztam a hitelen is de nem tudom, hogy mennyi önerővel érdemes venni egy kisebb lakást. Inkább azt fizetném mint az albérletet, mert azzal nem jutok sehova. Jelenleg 28 éves vagyok de 10 éven belül nem látok reális esélyt saját lakásra. Hogy kéne csinálni?
2017. dec. 30. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Képezd magad és lesz fizetésed. A proli munkás meg oldja .meg.
2017. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Nekünk sincs segítség egy darab se. Az én szüleim nem segítenek, a nejem szülei pedig nem tudnak. Nálunk 3 bevételi forrás van: az én fizetésem, a nejemé, meg a családi pótlék. 10 éve. Otthon nem is boldogultunk, így kiköltöztünk Németországba 3,5 éve. Mondanom se kell: teljesen jók vagyunk 2 fizetéssel itt, nem élünk nagy lábon, de ami kell az mind megvan.
2017. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Saját vállalkozás. Más lehetőség ebben az országban nincs. (Max. ha a testedet árulod)
2017. dec. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Hiányszakma majd külföld. Nálunk a nem tovabbtanulo fiatalok mind ezt csinálják. Volt egy család , aki kiment mert itt nyomorban éltek. Eltelt egy év és megoldódott minden anyagú gondjuk, hitelüket visszatudtak fizetni, vettek autót, és már van normális kaja az asztalon. Persze ugyan úgy megdolgoznak a pénzért, és nem élnek nagylábon de jelentősen javultak a dolgok.
2017. dec. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Ha 200 nettót keresel, nagy végzettséged nem lehet, valószínűleg 8-10 éve dolgozol, így elég szánalom, ha csak 1 milliót tettél félre.

10*12*60e=7,2 millió

Lazán vehettél volna belőle lakást, házat. És ez a simán párnacihába rakott összeg.

Befektetéssel jóval több lenne.

Ha csak 20 ezret teszel félre ltp-be, már azzal többet lenne, mint most (4 év alatt 1,5 millió).

2017. dec. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

"így elég szánalom, ha csak 1 milliót tettél félre. "


A szánalmas az, hogy lenézel mást ki mennyit gyűjtött össze, holott semmit se tudsz róla. De hát kíváncsi lennék Magyarországon abban a baromi nagy állítólagos jólétben (ahonnan eljön lassan mindenki) hány embernek van 1 milliós megtakarítása akár 20 év munka után is... kössz a kérdés költői...

2017. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

6, a hozzáállást ítélem el. Azt a fenemód nagy pesszimizmus, miszerint "semmit nem lehet elérni", "csak az ér el bármit, akinek a fene alá rakták", "ha milliók élnek szarul, akkor nekem se mehet jobban".


Igen, így nem is.

2017. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Tanárként nettó 124e-et keresek és ez már a nyolcadik fizetésemelésem után. Szintén nem támogat senki, spórolt pénzem 9m Ft, de én már nálad sajnos öregebb, 35F éves vagyok.
2017. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Férfi, vagy nő vagy?

Van-e élettársad?

2017. dec. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Párosan.

Máshogy nehezen. 27 vagyok. 25 évesen kezdtem dolgozni, akkor még volt egy fél évem az egyetemen (második diploma). Ösztöndíjakból, diákmunkából volt egy millióm, aminek egy része elment a költözésre. 150 ezret kerestem nettó (Budapest vonzáskörzetében), amiből 50 elment egy tömeg albira, fizettem egy lakástakarékot és ezen felül havi max 20-30 ezret tudtam félretenni, ha nem lettem beteg, vagy nem kellett semmi komolyabbat vennem. Aztán szépen lassan nőtt a fizetésem és a páromat is megismertem. Egy idő után összeraktuk amink van és vettünk egy lakást hitelre, minimális önerővel. Egyedül ez talán 5 év múlva ment volna, de a felfelé ívelő ingatlan árak miatt lehet, hogy akkorsem.

Ketten vagyunk, mindketten 320 ezer körül keresünk, így van miből gazdálkodni. Egyedül nem lenne annyira kényelmes két lakástakarékot, hitelt, rezsit fizetni és mellette megélni. A fizum nem számít rossznak, még is alig tudnék félretenni. Így, hogy ketten vagyunk és dupla annyiből gazdálkodunk, a 4 lakástakarék, hitel és rezsi után is marad 400 ezrünk, amiből megélhetünk és félre is tehetünk bőven. Párosan szép az élet mind lelkileg, mind anyagilag. Mi így abszolút jól megélünk... Magyarországon!

És hogy őszinte legyek hálás vagyok mindazoknak, akik elmentek, mert ha nem így lenne, nem lenne ekkora szakember hiány és nem keresnénk ennyit, illetve nem érezném baromira biztonságban magam, ami a munkahelyem "biztosságát" illeti. :)

2017. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!