Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik diákmunkával kereshetek...

Melyik diákmunkával kereshetek a legtöbbet? Mennyi pénzt kereshetek egyetemig? 15/L

Figyelt kérdés

Most elsős vagyok, szakgimnáziumban.

Azt szeretném megtudni, hogy kb. mennyi pénzt kereshetek diákmunkával ez idő alatt?

Idén csak nyáron szeretnék dolgozni, későbbiekben nem tudom. Ti mennyit kerestetek?

(Bocsi, ha hülye kérdés, de erre(is) van az oldal...:()



2018. jan. 1. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Én kiutallak Svájcba Dubiba hepajkodni ha jól nézel ki, a sulit is otthagyhatod. 18 éves korodig szép testtel akár 1 milliót. A béred 95%ára igényt tartok.
2018. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Teljesen korrekt.
2018. jan. 1. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ez esetben tescó/hostess!
2018. jan. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Exem asszem 2 ezret kap óránként, hoszteszként dolgozik.
2018. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát elég megfoghatatlan dolgot kérdeztél...

Elég vegyes órabérek vannak a diákmunkáknál. Kb. 700-2500/óra vagy feljebb.

Az egyetemig van 3 éved, de ebből eleve kiesik, mert most csak nyáron akarsz dolgozni, ami kb. 2,5 hónap. Tételezzük fel, 3 évben csak nyaranta dolgozol: az 7,5 hónap mondjuk havi 160 órával és a fizu mondjuk 700/óra és az 840ezer minusz adó: 630ezer.

Ugyanez 2500/órával már 2.550.000 Ft.

És ez csak 7 és fél hónapra. Tovább nem is számolom, de remélem érzed, hogy fix összeget nem lehet mondani erre a kérdésre.

2018. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó válaszolónak!:))))
2018. jan. 1. 18:12
 7/8 anonim válasza:

Ez igazából sokmindentől függ. Először is attól, hogy állandó munkahelyet szeretnél-e, vagy alkalmi munkákat. Állandó munkahely például egy ruhabolti vagy éttermi kisegítés, itt kapsz egy konkrét beosztást, heti hányszor, hány órában kell dolgoznod. Alkalmi munka mondjuk egy rendezvényen, céges vacsorán való hostesskedés. Tapasztalatom szerint az alkalmi munkákon többet fizetnek óradíjban, mivel ezekre sokszor az utolsó pillanatban keresik a hostesseket, viszont egy állandó munka biztosabb fizut ad. 2500-as órabérrel én még életemben nem találkoztam de ha valaki tud ilyet írjon nekem is:D

Az átlag órabér a nettó 1000 ft.-> havi nettó 160k (heti 5x, napi 8 órában dolgozva). 3 nyár = 7,5 hónap -> 7,5x160.000=1.200.000 Ft

Ez természetesen egy nagyon sablonos számolás, de becslésnek talán jó, hogy tudd mire számíts:)


u.i.: keress diákszövetkezeteket, akikhez regisztálhatsz, és a weboldalukon keresztül könnyebben találhatsz neked megfelelő munkákat. ilyen pl. a Meló-Diák, ahol én is dolgoztam, nekem megbízhatóak voltak, és nincs is nagyon nettó 1000/óra alatti munkájuk

2018. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már találtam is olyat, ami tetszene, kár, hogy idén még év közben nem dolgozhatok.:(
2018. jan. 22. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!