Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általában milyen személyiségű...

Általában milyen személyiségű emberek viszik sokra?

Figyelt kérdés

Ne ilyen semmit mondó dolgokat soroljatok fel, hogy kitartó, eszes, ügyes, pozitív, és a hasonlóakat...

Ezeknek a típusoknak a hétköznapi viselkedéseiből kiderülhet, hogy sikeres ember lehet felnőtt korára?

Hogyan lehet az ilyen embereket valamennyire kiszűrni?


2018. jan. 3. 00:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, egyre inkább azt tapasztalom, hogy a negatív embereket. "Brainstormingolnak" mindenhonnan és a sajátjukként adják el az ötletet... Kirúgatnak mindenkit, aki emberileg és szakmailag is különb nála. A főnöknek meg kapóra jönnek ezek a szarkavarók, mert "kordában" tartja a népet.
2018. jan. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az 1. válasz jó példa, ilyenekre gondoltam :)
2018. jan. 3. 01:06
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ismerősi köröm alapján az egyik típus az alábbi:

Nehéz gyerekkora volt, nélkülözésben nőtt fel, és már akkor elhatározta, hogy márpedig neki jó élete lesz felnőttkorában. Aztán meg is csinálta. Szóval kell egy személyiségtorzító tényező, aminek a kompenzálásból bontakozik ki az úgynevezett siker.

2018. jan. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3.: Szerinted még milyen személyiségtorzító tényezők vannak?
2018. jan. 3. 01:11
 5/10 anonim ***** válasza:
47%

1. Akinek van szükséglete ( pl. megbomlott homeosztázis )

2. akinek van ehhez drive-ja

3. aki a homeosztázis fenntartására, vagy a Maslow féle piramis magasabb szintjére hajt a kialakult drive-al.


Értsd: Ha van egy házad,de az erőteljesen leromlik,mert csak elvegetálsz ( nincs drive) , akkor idővel komfortalanná válik. Kialakul a drive, komfortosabbá kéne tenni újra ( homeosztázis visszaállítása). Ezért, ha dolgozol ugyanúgy az nem elég, mert először biologóiai , fiziológiai szükségelted van a piramis alján,enned innod kell. Eszel , iszol nem fázol annyira kifizeted a fűtés számlát, de felújításra nem jut( eddig se jutott most miért jutna?) . Nem áll vissza a homeosztázis.


Ezért kialakul a drive, motivált vagy, hogy többet dolgozz, vagy ugyanannyit, de más munkakörben ahol jobban keresel, hogy komfortos legyen a ház újra( visszaálljon a homeosztázis).


Visszaállítod a homeosztázist, ugyanott vagy mint voltál évekkel korábban. Közben viszont fejlődtél, terheléehetőségben, vagy képességekben.


Ha ezt meg tudtam csinálni, és ha tudok ennyit dolgozni, vagy ezzel a képesítéssel ennyit keresek továbra is, de nem kell felújtásra költenem, akkor mire használjam a pluszt? fektessem értékpapírba, ami nem túl kockázatos? és ha az lejér mit csináljak azzal a pénzzel, meg az addig gyűlő havi fizetésből megmaradóval, amit eddig felújításra fordítottam? Vegyek még egy házat? Az ha kiadom még több bevételem lesz a meglévőn felül, és azzal mit csináljak? és így tovább...


Vagy ne fektessek be, ne vegyek semmit, csak éljek teljesebb életet? Most mér el tudok menni szórakozni, is, minőségibb kajákat egyek, képezzem még tovább magam?

( Masslow féle piramis felsőbb szintje )


Kb. így lehet előre jutni.


Hogy kinél mi váltja ki a drive-ot ?!

Te leginkább arra keresed a választ szerintem.


Én pl. a kiút programhoz hasonló programot működtetek.

2018. jan. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

egyértelműen az együttérző és másokat segítő emberek


aki a másokat lehúzza az saját magát húzza le csak közvetve (ezt egy hülye magyar nem érti, genetikailag képtelen rá)


a zsidók ezért a legsikeresebbek -legösszetartóbbak

az arabok nagyon összetartóak a vallásukban és sikeresek.

a Kínaiak becsületesek és őszínték, a vallásuk a Buddhizmus a fő erkölcsi értékeket megtanítja. A világ legerősebb gazdasága és nem versengéssel érték el.


A nigériai négerek az egyik legsikertelenebb nép mert törzsi közösségben egymással össze nem fogva versengeznek.

Meg a Magyarok akik európa szinten vezetők alkoholizmusban, átlag életkor a legalacsonyabb, a nemzetközi kompetenciaméréseken legszánalmasabb eredményeket érik el, a világon ott készül a legtöb pénzből 1 km-nyi autópálya. és én örülök neki hogy így van, szeretem ha látom őket szenvedni. mást nem érdemelnek, sőt, ha rajtam múlik szenvedni is fognak. azért amit velem és a többi népcsoporttal tettek. A kínaiak és zsidfók minimálbéres beosztottjai a rabszolga magyar-nép. Tulajdonképpen egy állatkerti gorillát előbb mentenék meg. És visszajövök, ahányszor kell.

2018. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Mind helytálló.

Hosszútávon aki ,,sz.rkavaró" kiesik a pixisből.

De tényleg kell valami behatás,hogy elindulj a siker útján,nehéz gyerekkor például.

Állhatatosság,minden más háttérbe szorítása karrier az első.

Figyelni minden lehetőséget,ergó mindig készen kell lenned soha nem ,,pihenhetsz".

2018. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szociopata. Általában az kell a sikerhez, hogy gátlástalanul tudj törtetni a célod felé és ne ébredjen fel a lelkiismereted.


"A szociopaták legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni, mások helyébe képzelni. Ennek következtében általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják. "


[link]

2018. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os egyetértek a magyarokkal kapcsolatban amit írtál.

Kivétel a gorillás részt.

De az arabok baromira nem összetartok és a zsidók is megosztottak. Teljesen máshogy gondolkodik egy magyar zsidó mint egy francia.

2018. jan. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki felfele nyal, lefele tapos, oldalra pedig könyököl.
2018. jan. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!