Megkapom a fizetesem?

Figyelt kérdés
Decemberben elso ket hetet dolgoztam aztan pedig tappenzen voltam. A tappenzes papirt nem vittem be meg a munkaltatomnak a fizetes pedig penteken jonne meg . A ledolgozott napokra megkapom a fizetesem es a tappenzt pedig csak jovohonapban kapom meg?

2018. jan. 3. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a főnöködet, vagy azt az illetékest a munkahelyeden aki ezt intézi. Mivel a táppénzes papírodat nem adtad le előző hónapba így el sem tudták könyvelni a dolgot. Meg kell hogy kapjad egyébként, csak lehet hónap vége felé fogod. Ők nem szóltak hogy add le?
2018. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szoltak. Amit viszont ledolgoztam ket hetet azt a penzt mehfogom most kapni?
2018. jan. 3. 16:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit ledolgoztál, azt megkapod.


Ha táppénzről van szó, akkor az csúszni fog, ha pl. a munkáltatód nem kifizetőhely, akkor a MÁK fogja utalni később.


Viszont a keresőképtelenség első 15 napja betegszabadság, amit 100%-ban a munkáltató számfejt és fizet ki. Nyilván ilyen esetben sem érdemes sokáig húzni az igazolás leadását, de kicsit gyorsabban pörög a feldolgozása így.

2018. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Párom még október végén volt beteg, és csak november első napjaiban adta le a táppénzes papírt. Mivel a betegszabit igy nem tudták bérszámfejteni, így októberre teljes havi bért kapott, és a következő havi fizuból vonták csak le a különbözetet. Szóval munkahelye válogatja, de amit ledolgoztál, azt biztos megkapod.
2018. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

4: ilyen akkor van, ha hónap vége előtt van a számfejtés.

3: 15 nap betegszabi akkor jár, ha év elején kezdett, ha csak december elsején, akkor csak 1 nap. De azt is le kell igazolni.

Kérdező: igen, a két heti bért meg fogod kapni, a betegszabira járó pénzt visszamenőleg a következő havi bérrel; a táppénzt meg attól függ (jól van-e kitöltve, kifizetőhely-e, mikor adod le stb), de érdemes mielőbb beküldeni a papírt. Ha minden klappol, lehet hogy megjön egy héten belül, ha p.cs.lnek vele, akkor meg pár hét.

2018. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!