Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon hogy-hogy kb...

Magyarországon hogy-hogy kb 200 ezer ft. Az átlag fizetés? Neked mennyi a fizetésed?

Figyelt kérdés

Eddig az ismerőseim körében alig-alig éri el a fent leírt átlagot a fizetésük. Többek között mondom én , a havi 150 ezer ft-os fizetésemmel úgy, hogy éjszakázok és ünnepnapon is be kell menni, ha úgy esik rám a munkaidő. Egy állami cégnél dolgozom immár 5. éve, középszintű végzettséggel.


Ezt az átlagot úgy számolták ki, hogy sek kis fizetést, és kevés magas fizut összeadták és vintak egy átlagot , vagy valóban ennyi , vagy ehhez hasonló fizetése van a legtöbb embernek?

Gondolom sokat számít ilyen téren , hogy az ország keleti régiójában élek, ott dolgozom.


2018. jan. 4. 07:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

Pontosan tudom 4 kollégám, a feleségem és 2 haverom fizetését.

Nettók:


Enyém: 357e (IT szektor)

Kollégáim: 450e, 450e, 320e, 480e (IT szektor)

Feleségem: 220e (Titkárnő)

Két haverom: 180e (IT), 230(Grafikai tervezés)

2018. jan. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

Ugye Te életedben nem tanultál matematikai statisztikát?

Tehát, ha azt mondom, hogy várható érték,relatív gyakoriság, elméleti középérték, korrigált tapasztalati szórás, elméleti eloszlások, eloszlásfüggvény, sűrűségfüggvény, szórásnégyzet, számtani átlag, akkor nézel, mint Rozi a moziban?

Enélkül nehéz megérteni, miért is nettó 200k az átlagfizetés (így, egybeírva!). De valóban ennyi, elhiheted, csak nagyok az "eltérések".

2018. jan. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
1-es vagyok, ja és ebből a 7 emberből, csak 2-nek van felsőfokú végzettsége. (BP)
2018. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%

"Ezt az átlagot úgy számolták ki, hogy sek kis fizetést, és kevés magas fizut összeadták és vintak egy átlagot"


Ez az átlag lényege. Hogy máshogy lehetne még átlagot számolni szerinted?


És igen, sokat számít hogy a keleti régióban laksz. Budapesten magasabbak a fizetések.

2018. jan. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"n , a havi 150 ezer ft-os fizetésemmel "

"Ezt az átlagot úgy számolták ki, hogy sek kis fizetést, és kevés magas fizut összeadták és vintak egy átlagot , vagy valóban ennyi , vagy ehhez hasonló fizetése van a legtöbb embernek? "


Most akkor tudod, hogy mi az átlag, vagy túlzás a 150e éjszakázással?

2018. jan. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Ha tegyük fel Neked van 10 millió forintod és nekem van 100 forintom, akkor kettőnknek átlagosan kicsit több mint 5-5 millió forintja van. Pedig az én 100 forintom elég messze van ettől. Remélem ezzel sikerült megértened, hogy miért lehetsz távol az átlagtól és hogy mi a hátulütője az átlagszámításnak.
2018. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%
Imádom amikor IQ fighter emberek hisztiznek az átlagfizetésen. Ha 200ezer az átlagfizu, akkor megy a hiszti, hogy "MI AZ, HOGY 200?? ÉN 150-ET KERESEK!" Fel sem fogja, nem is tudja, hogy mi az az átlag. Általános iskola... borzasztó. Az ország 70%-a tahó, tanulatlan tuskó, komolyan...
2018. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
Általános iskola 5. osztály.
2018. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Ez a kérdés nagy mértékben megmagyarázza, miért csak 150 ezret keresel.
2018. jan. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Sokadjára is: az átlag valóban ennyi. A valóság természetesen nem ezt türközi, de te magad is leírtad, hogy jött ki ez az eredmény. A kormány és a KSH hülye lenne egy valósabb közlést adni, ami a szórást és a mediánt (ezáltal a tényleges valóságot) mutatja, amikor az bőven nem lenne ilyen fényes.


Az én fizetésem 120 ezer, jobb hónapokban 135 ezer. És a nem vezetői állású ismerőseim közt én ezzel kb. a legtöbbet keresem, úgy, hogy szinte mindegyikünk diplomás (aki nem, az is szakmával rendelkezik). Átgondolva a dolgot, egyedül taxis haverom kap többet nálam, de egyrészt ő sem alkalmazott a klasszikus értelemben, másrészt meg amit nem vesz el tőle alanyi jogon a NAV, az elmegy az autó üzemeltetésére.

2018. jan. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!