Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki lehet rúgni valakit egy...

Ki lehet rúgni valakit egy facebook-komment miatt, amiben nem konkrétan a céget, hanem a "hülye ügyfeleket" minősíti?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok egy olyan csoportnak, ahol eladók, stb. osztják meg a napi eseményeket, sztorikat.

Ennek a csoportnak az a lényege, hogy mindig az ügyfél, a vásárló, a kliens a hülye, vagy mert bunkó, vagy mert köszönni sem tud, vagy mert nem érti a dolgot elsőre - ami ugye a pultban állónak egyértelmű, mert oktatást kapott róla, meg már 1000 szerződést megkötött, de az ügyfél a hülye, mert nem tud mindent magától.


Na ebben a csoportban van most egy friss poszt, a lényege megint annyi, hogy a vevő harmadjára sem értette a dolgot, és megint visszakérdezett.

Ilyenkor eljátsszák a hattyú halálát, hogy "Miért??? Istenem MIÉRT???"

Egy ilyen történet alap.

Bár a csoport szabályzatában benne van, hogy bolt/cégnevet nem lehet kiírni, a történetekben nem is szerepel, de a posztolók vagy a kommentelők adatlapján sokszor ott van, hogy hol dolgoznak.

Mi van olyankor hivatalosan, ha ez eljut a főnökükhöz?

Még ha nem is tagja a csoportnak, egy printsreen-t is kaphat egy kamu e-mail címről, vagy bármelyik kolléga láthatja.

PErsze az ilyenek büszkék magukra, hogy fikázzák az ügyfelet meg a vevőt, és ők a kemény legények.

De pl. egy nagy cégnél, azt sem tudod, ki a HR-es, mert több ezren dolgoztok ott.

De sok főnök sem szereti az ilyesmit.

Én is multinál dolgozom, nem emrnék ilyesmit posztolni.


Ami miatt írok, az egy SIM-kártyás kis történet, tehát elég nagy cégről lehet szó.

Az illető em fél, hogy kirúgják, mikor a cég mindent megtesz, hogy ügyfélközpontúnak és segítőkésznek tűnjön?

Aztán jön egy barom, aki facebook-on osztja az észt.

De az első komment szintén olyan, hogy "mindig van egy hülyébb!"

Hát az én főnököm ezt nem tűrné, az biztos, és igazat is adnék neki.

Ekkora cégeknél meg, mint a mobilszolgáltatók, tuti van olyan kolléga, aki nem bír téged, és előbb-utóbb rossz vége lesz...

Elég hosszúra sikerült, de a lényeg, hogy hivatalosan ezért el lehet-e küldeni a munkavállalót?

Vagy jogilag nem oldható meg?

Joga van ahhoz, hogy véleményt formáljon az idióta ügyfélkörről?

Hozzáteszem, hozzánk is jönnek be olyanok, akiken csak pislogunk, vagy akár káromkodunk, vagy van, akit még hónapokig, évekig emlegetünk. De nem írnám ki facebook-ra, és a kollégáimnak is van annyi IQ-ja, hogy ilyet ne tegyen.



2018. jan. 5. 17:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz, meglepően normális kommentek születtek! :)
2018. jan. 6. 12:27
 12/21 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam kereskedelemben nem is olyan régen, és ha a szerződésben nem is volt megemlítve, de az úgymond belső házi szabályzatban benne volt a közösségi oldalakra vonatkozó előírás számunkra.
2018. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is!


Igen, ez egy zárt csoport, több mint 5000 taggal.

Egy-egy nagy lánctól biztos nem csak egy ember van benne.

És bár nem írják ki a nevét, de ilyesmi módon kerülik ezt ki: "a sárga alapon piros üzletlánc" és hasonlók, tehát be lehet azonosítani sokszor.

Általában nem, mert pl. csak ennyit írnak: "Könyvesboltban dolgozom..."

De ha ott van az adatlapján a munkahelye, akkor már bukta.


Lehet, hogy ha bármi baj lenne, arra hivatkozhatna, hogy zárt csoport.

De valljuk be, elég sok bulvár- és egyéb cikk született már úgy, hogy egy közösségi oldalról csináltak egy képmetszetet, így örökítették meg, mit írt ki XY.

Linket is szoktak betenni, de általában addigra már törlik az ilyen dolgokat.

Viszont a képmetszet megmarad.


És hiába zárt csoport, bárki csatlakozhat.

Nekem olyan a facebook-om, hogy aki nem ismerősöm, az a nevemen kívül semmit nem lát, se egy fotót, se egy életkort, se várost, se munkahelyet.

Volt már, hogy másik csoportban egy kötekedő beszólogatott, hogy kamu regisztráció.

Pedig nem, csak az idegeneknek semmi közük a fenti dolgaimhoz.

2018. jan. 6. 13:20
 14/21 anonim ***** válasza:
Velem olyan történt, hogy éppen ettem a hamburgerem, majd a főnök a bunkó stílusával mondott valamit, majd kicsúszott a számon hogy "Hát hadd nyeljem már le baz-meg". Próbaidőben voltam, azon a percen kirúgott.
2018. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
55%
Munkaidőben sajnos köteles vagyok megalázkodni a kedves főnöknek, de azon kívül azt mondok amit akarok, meg nekem a főnök ugye eleve senki, szóval kinyalhassa a seggem a munkahelyen kívül munkaidőn túl.
2018. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A 15-ösnek van igaza. Én egy informatikai cégnél dolgoztam, a főnöknek volt egy bunkó stílusa, ami egyszer nagyon felhúzta az agyam. Lepofoztam a főnököt az iroda közepén. Kis csapat vagyunk, a munkásokon kívül senki nem látta. Ki akart rúgni, végül én mondtam fel, de alaposan megalázó helyzetbe tettem a főnököt is. Az a csapat ami volt, állítólag fokozatosan fogyott elfelé, mert el kezdtek felmondani hónapról hónapra. Szóval tudni kell kiállni a saját dolgaid mellett.
2018. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én egy politikai poszt kommentjében addig is elmentem, hogy egyre bunkóbb stílusban szidtam az intézményvezetőt és a fél vezetőséget. Hónap végére kirúgtak.

21/F

2018. szept. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem csodálom...
2018. szept. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát de b'aszki... Utálatosan siralmas volt a helyzet az egész intézményben. Egyszerűen már a második héten alig bírtam már idegekkel.
2018. szept. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én ezt elhiszem, de akkor is. Véleményt sokféleképpen lehet nyilvánítani, sokszor "csöndesebben" ütősebb, mint "ordíbálva". Arról nem is beszélve, hogy befogadóbb mindenki a kritikát illetően az által, ha kulturáltan teszi az ember a megfelelő időben, a megfelelő helyen, a megfelelő emberek előtt úgy, hogy mások személyét nem sérti vele.


Mivel nem tudom, hogy mi a történeted, ezért a fentieket általánosságban írtam le.


Nekem volt konfliktusom a munkáltatómmal, mégis normális ember módjára intéztem a dolgaimat, legfőképpen a bíróságon, pedig addigra már "fejbe tudtam volna lőni", olyan mocsok volt. :)

2018. szept. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!