Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Garantált bérminimum vagy...

Garantált bérminimum vagy minimálbér? Melyiket fogom kapni? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Érettségim és több OKJ-s végzettségem van (felsőfokú és középszintű egyaránt).

Legutóbbi munkahelyemen(közalkalmazotti takarítóként dolgoztam) ahol megadták a garantált bérminimumot(Nettó 107).Most is ugyanez lesz a munkaköröm csak egy másik kerületben,viszont itt csak a minimálbért fogják adni,legalábbis ezt mondták.

Melyiket kéne hivatalosan adniuk?Ha előző helyen megadták a bérminimumot itt is kötelező lenne megadniuk?


2018. jan. 8. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem a végzettség alapján adnak fizetést, hanem a munkakör szerint.
2018. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A munkaköröm ugyanaz lesz,szintén közalkalmazottként.De az egyik kerületben megadták a bérminimumot, a másikban meg nem adják.

Engem igazából ez érdekelne.Hogy lehetséges-e.

2018. jan. 8. 13:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy jót mondok, az én bérpapíromon az van hogy kapom a táblázat alapján járó illetmény, ami 90 körül van, utána van kiegêszítés a garantált bérminimumra. Elég hülye helyzet.
2018. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
A minimálbért kötelesek megadni. Munkahely és munkakör függő teljesen hogy mit adnak amég az megfelel a szabályoknak, tehát amég a minimált megadják.
2018. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kötelező. Sajnos ez ebben a trükk, és még közalkalmazottaknál is trükköznek ezzel.
2018. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld kezecske.

Köszönöm.

2018. jan. 8. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!