Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multiknál általában milyen...

Multiknál általában milyen béren kívüli juttatások vannak?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Thyssenkruppról van szó. Az emailben bérlet, önkéntes nyugdíjpénztár, egészségpénztár, SZÉP kártya szerepel, de utalnak rá, hogy van többféle is. Illetve szerepel benne az ennek a juttatásnak az éves bruttó értéke (x ezer forint) és a "béren kívüli juttatás havi elvi nettó értéke". Mit jelent itt az, hogy "elvi"? Úgy tudom ezeknél a juttatásoknál más és más adókat kell fizetni a formájától függően. Érdekelnének tapasztalatok, hogy kinek milyen formáját válaszzotta és miért. Köszönöm.

2018. jan. 17. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A cafeteria elemek adóvonzatáról minden év elején vannak tájékoztatók. A nagy többség esetében pl készpénz, szép kártya, egészségpénztár stb. olyan 32-42 közötti adókulcsok vannak. Vannak azonban pl 0%-osak, ahol a teljes összeget "megkapod" ilyen pl most a diákhitel törlesztés, kultúra utalvány, privát egészségbiztosítás. Nálunk a próbaidő alatt nem jár még caf. utána kell egyénileg nyilatkozni róla. Én igyekeztem adómentes elemekből összeválogatni, illetve ami marad az készpénz. (Ezt jellemzően a fizuval együtt havi bontásban utalják)
2018. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nálunk is szerepelt a bérlet, de azt is a cafeteria terhére (ez nem volt egyértelmű) és ha azon keresztül veszed az adókulcs miatt drágább mintha simán megvennéd az automatából :D

Értelemszerűen az egészségpénztár/nyugdíjpénztár esetében meg külön kell kötnöd szerződést, hogy abba tudj fizetni.

2018. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kértem a 100 ezer forint készpénz cafeteriát, amit havi bontásban utalnak a fizetéseddel együtt (8334 Ft/hó), a többit pedig SZÉP kártyára. 150 ezret a vendéglátás számlára, mert ebédre rendelni szoktam ételt és azt tudom vele fizetni. Ebből az összegből kb az éves ebédre szánt pénzem háromnegyede kijön, tehát addig sem kell a fizetésemhez nyúlnom. Ezt amúgy negyedévente utalják, 37500 Ft-ot. A maradék kb 50 ezer forintot pedig a szabadidő számlára kérem, amiből fitneszterembe tudok pl bérletet venni, ezt szintén negyedévi bontásban utalják.
2018. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!