Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában van valaki aki HR...

Ausztriában van valaki aki HR területen dolgozik?

Figyelt kérdés
Hamarosan mi is kivándorlunk,és én HR diplomával rendelkezem,nem tudom,hogy ezt mennyire fogadhatják el Ausztriában és mennyi esély van magyar HR diplomával Ausztriában HR állásra.

2018. jan. 17. 15:31
 1/2 wytonkelly válasza:
Semmi esélyed nincs gazdasági diplomával kint! Ha megnézed Ausztriában dolgozó külföldiek 80%-a szakmunkás vagy betanított munkás, vagyis nem szellemi alkalmazott. Szellemi munkát végzők között kizárólag mérnöki vagy informatikai illetve egészségügyi területen van lehetőség. Mégha anyanyelvi szinten beszélsz németül és fehér bőrű vagy akkor is nagyon nagyon nehéz szinte lehetetlen egy hr-es marketinges stb. állást megfogni. Kizárólag akkor van esélyed ezeken a területeken ha osztrák vagy német egyetemre illetve valamilyen top angolszász egyetemre jártál. Sajnos ebből a szempontból a külföldi munkavállalás nem igazán éri meg. Én is hasonló cipőben jártam, éltem Ausztriában és Németországban is tehát ezt a tapasztalataim alapján mondom. Ezekből a szakemberekből nincsen hiány ott. Külföldről nem őket várják hanem szakmunkásokat és hiányszakmák ám dolgozokat!
2018. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,a HR diploma mellé van szerencsére szakma is,magyarisztánból mindenképp menni kell,megy a hülyítés a női hátrányos helyzetről,miközben HR-esnek szinte csak nőt vesznek fel,vgéztettség,tapasztalat,tudás nem szükséges,nő legyen
2018. febr. 20. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!