Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az osztrák hegyi városokban...

Az osztrák hegyi városokban mivel foglalkoznak az emberek?

Figyelt kérdés

Nemrégiben volt szerencsém eltölteni néhány napot az osztrák Zell Am See környékén.


Először megvoltam arról győződve hogy egy kihalt és élettelen környék lesz. Elvégre ki élné a mindennapjait a hegyekben,ott ahol csak a hegyek és völgyek vége láthatatlan sorát látja az ember.


Már elsőre megdöbbentem azon hogy ilyen 1-3 ezer fős városokban modern és korszerű Spar áruház van, vagy éppen Hofer. Shell és BP benzinkút. Bankok,üzletek sora..és nem hogy kihalt ,hanem pezsgő és élő települések vannak a környéken.


5 ezer fő körüli városokban már üzletközpontok vannak, ismert üzletláncokkal,nagyobb áruházak, de BMW és Mercedes autószalont is láttam ami olyan mintha otthon mondjuk Kisvárdán vagy Mezőtúron lenne hasonló.


Szóval ezek szerint van igény ezekre.. De a környéken nem láttam sem gyárakat sem pedig irodaházakat.


Ergo akkor az itt élők mivel foglalkozhatnak? Hol dolgoznak?


Pörög a turizmus,de nem hiszem hogy mindenki ebből él.


Nagyon sok fiatalt láttam,ami meglepő,mert otthon Magyarországon az ehhez hasonló méretű településekről inkább menekülnek.. De innen nem,hisz ott élnek./tanulnak és dolgoznak.



2018. jan. 24. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Sokan gázadálkodnak. Ha van sok tehén, akkor vállalkozhatnak - tej, hús, sajt -, vagy termel magának mindent és akkor máris nem kell kajára költeni.
2018. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem igazán láttam ilyesmit a környéken,de azért köszi !
2018. jan. 24. 15:24
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt azüzletek, bankok, autószalon, stb-be is kellenek dolgozók.


Másrészt sokan ingáznak - akár 50 km-t is reggel-este.


Harmadszor az idegenforgalom is elég jövedelmezö dolog.


Negyedszer ismert az interneten kereszüli munkavállalás is.


Ezen kívül Nyugaton már eljutottak az emberek arra a szintre, hogy jobb egy kis, nyugodt helyen lakni és csak akkor menni zajosabb, nagyobb helyre, ha ott akarnak valamit.

2018. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tél van, most nem is látsz tehenet, mert behajtják ősz végén :D
2018. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Én egész Ausztriát nem értem. Itt a határtól pár km-re pár ezres városokban Neusiedlben, Bruckban, Kittseeben , Hainburgban is olyan üzletközpontok, áruházak, autókereskedések vannak, mint Győrben nem beszélve Parndorfról, de az mondjuk más kategória.

300000+ €uro egy alap családi ház és sorolhatnám. Az éttermekben hétvégén asztalt kell foglalni, mert minden fullon van.

2018. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!