Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Értelmezhető az "elvárható...

Értelmezhető az "elvárható béremelés" fogalma? Amikor jogszabály nem áll mögötte?

Figyelt kérdés

A profession-on van egy cikk a 18-as béremelésekről, röviden az van benne, hogy emelik a minimálbért 18 elejétől, ez ugye jogszabályban rögzített, de ezen felül is minden cégtől elvárható hogy éves szinten legalább 5-10% emelést adjon.


Valóban létezik ilyen hogy „elvárható emelés"? Ami nem jogszabályi alapú, hanem munkaerőpiaci nyomás révén keletkezik?

Vagyis mindenütt hiány van, emberek mennek jobban fizető helyre akár pár havonta, így a cég ha akar embert /meg akar tartani emelni kell neki vagy nem lesz embere?


Van ilyen?

csak azért kérdem mert nálunk évek óta nem volt peták emelés se és idén se lesz.


2018. jan. 27. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvárható... :) Elvileg.

8 év versenyszféra tapasztalata - akkor emelnek, ha "kiharcolod", vagy, ha nagyon jó főnököd van.

Mindig azt láttam, hogy aki felemelte a szavát a főnöknél (és persze azért volt súlya is a munkájának), simán kapott. Aki meg célozgatott, azt beetettk hogy "jaj a keret, tudod... nem tudok mit tenni..."

Meglévő emberek tapasztalataim szerint így kapnak emelést. De, az is biztos, hogy az új emberek mindig többet kapnak. Ezért éri meg igazán pár évente váltani.

2018. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Mindig azt láttam, hogy aki felemelte a szavát a főnöknél"


És mit szólnál ha olyan helyen lennél ahol SENKI se kap emelést? Senki.

Mindegy hogy kinyitja a száját vagy nem nyitja ki.

Senki se kap petákot se.


Meg is mondják ez van akinek nem tetszik menjen el.

Mennek is mondjuk. AKi teheti. Akinek van hova.

Aki meg nem az marad és kussol.



Mit szólsz egy ilyen helyhez?

2018. jan. 28. 10:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mennék onnan. Nekem 25%-ot emeltek de én kevésnek érzem, úgyhogy elkezdtem keresgélni, interjúkra járni.
2018. jan. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Erről a kérdezőről mindig ő jut eszembe :DD


https://www.youtube.com/watch?v=-n1IWbt8ZTE

2018. jan. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs elvárható emelés, a béreket a piac alakítja. A tendencia, amiről írsz viszont igaz (ha a bérek országszerte nőnek, akkor a cégnek érdemes emelni, különben nem tudja megtartani a munkavállalóit).



"csak azért kérdem mert nálunk évek óta nem volt peták emelés se és idén se lesz."


Akkor onnan érdemes továbblépni.

2018. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!