Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondtam és nem kaptam meg...

Felmondtam és nem kaptam meg a fizetésem!?

Figyelt kérdés
Egy hónapja mondtam fel lassan és sem a felmondási iratokat sem a fizetésem nem kaptam meg..a (mostmár) volt főnököm nem hajlandó felvenni a telefont sem,ha bemegyek az üzletbe sosem találom ott. Igaz,egy hete felkeresett hogy menjek be hozzá ekkor és ekkor. Be is mentem de sehol senki..és ez még mind semmi. Ki derült hogy még mindig be vagyok jelentve úgy ahogy a volt kolléganőm. Kérdem én : mégis milyen ember az ilyen ,és mit tegyek még hogy végre megkapjam a fizumat és a kilépő papírokat?! Addig dolgozni sem tudok elmenni pedig már lenne hová. Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

#fizetés #munka #rossz főnök?!
2018. jan. 31. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Elsőnek a munkaügyi központban kérdezd.
2018. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A felmondási időd már lejárt?

Melyik fizetésed nem kaptad meg? A decemberit, vagy a januárit?

Hogy derült ki, hogy még mindig be vagy jelentve?

Dolgozni el tudsz menni úgy is, hogy innen nem vagy kijelentve; fel tud venni az új munkáltatód.

A munkaügyi központba ezzel hiába mégy, nem tartozik rájuk, nem fognak semmit se csinálni.

2018. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen lejárt a felmondási időm,a decemberit nem kaptam meg. Úgy derült ki hogy volt kolléganőm bement a munkaügyibe és neki mondták hogy bevan jelentve így valószínű hogy én is be vagyok még. Hozzá teszem ő régebb óta nem dolgozik már ott. Igen gondolkodtam én is a munkaügyin de szerettem volna itt megkérdezni előbb hátha járt valaki már így vagy több tapasztalattal rendelkezik.
2018. jan. 31. 10:59
 4/6 A kérdező kommentje:

Bementem a munkaügyire,segítettek is. Felvették a jegyzőkönyvet..viszont amikor a felmondásomat írásban is közöltem elkövettem egy hibát..másolatot nem készítettem..ezért ezt le is tagadhatja!

köszönöm a segítséget,remélem minden jóra fordul!

2018. jan. 31. 13:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, az itteni munkaügyivel kapcsolatban azt tapasztaltam, hogy nem éppen hathatós a segítségük és a tájékoztatásaik sem minden esetben helytállóak.

Nézd meg ügyfélkapun a biztosítási jogviszonynál, hogy ott mi szerepel.

Ott jelezheted is, ha nem a helyes adat szerepel.

Nézd meg a járulékadat kivonatodat az EBEVben, hogy decemberre mit ír (már fenn kell lennie a decemberi munkáltatói jelentéseknek)

Írj a munkáltatódnak ajánlott levelet e-értesítéssel, amiben megírod, hogy mikor mondtál fel, mikor járt le a felmondási időd, nem kaptad meg a béred és ha eltérés van a jogviszonyod (be vagy még jelentve) és a kifizetésed (decemberre számfejtettek bért neked és beküldték a NAVnak a bevallást) akkor a fentiekre hivatkozva kérd a kilépő papírjaid és az elmaradt munkabéred kifizetését.

Azúj munkahelyed pedig nyugodtan felvehet ezek nélkül (létezik többes jogviszony is)

2018. jan. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,sajnos ma már ezt nem tudom véghez vinni,de holnap mihamarabb megfogom tenni. Hasznos tanácsot illetve segítséget adtál!
2018. jan. 31. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!