Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok a HR-esekről?

Mit gondoltok a HR-esekről?

Figyelt kérdés

Nekem a hócipőm tele van velük. Egy plusz felesleges akadály. Első interjú kb az, hogy megnézi az arcod, mert olyanokqt mond, amit a hirdetésben kellene közölni.

Az luxus, ha tudja, mit kell az adott pozícióhoz keresnie. Hiába tartok szakmai előadást, köze sincs a dolgokhoz és csak azt tudja hozzátenni, amit a hirdetésben kellene leírnia.


Legutóbb úgy utasított el hr es, hogy köze sem volt ehhez a szakmához, nem is HR t tanult. Rossz, hogy olyanoktól függ a sikers felvétel, akiknek a saját szakmájukhoz sincs közük.


2018. jan. 31. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

ha elmondanám a véleményem letiltana az oldal:D

de igazából kieheti mind xD

2018. jan. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a HR-esekkel van a bajod neked sem, gondolom az nem zavar, hogy van valaki, aki elintézi a papírmunkát, hanem kifejezetten a recruiterekkel. És igen, konkrét szakmai tudást, tapasztalatot igénylő munkánál valóban hülyeség, ha nincs ott szakmabeli, és épp ezért sok cég nem is csinál ilyet. Én eddig nem találkoztam olyannal, hogy egy szakmai interjún ne lett volna szakember, bár tudom, hogy a jelenség létezik, de nem általános.


Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy fejvadásznál voltál, nem a cégnél, ahova felvennének. Ott volt már velem is, hogy az interjúztató csajt legfeljebb a sármos mosolyommal tudtam meggyőzni, hogy küldje tovább a CV-met, mert szakmázni nem tudtunk. :) De a kommunikációs skilleket azért ő is fel tudja mérni.

2018. jan. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindig magahoz a ceghez hivnak be.


Eddig egyszer volt olyan erzesem, hogy woooow. Tudja es eszreveszi a dolgokat. Ez tok jol esik. Nagyon ritkan meg tudja, milyen a munkaero helyzet.


Amugy max beszelgetes, ahol megkerdezik a hobbim stb.


Tobbnyire egy vicc, hogy ettol fugg minden, hiaba vagyok teljesen jo...

2018. jan. 31. 16:39
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmazottkent tudnod kell jopofizni es elfogadni, hogy van sok latszolag abszurd szabaly, amit a munkaltato szab meg es neked kell azokhoz alkalmazkodnod, es sokszor feleslegesen szivnod. Nekem ehhez nincs turelmem, meg bantott a vezetoseg altalanos hozzaallasa is az alkalmazottakhoz (es akkor ezt meg viszonylag tisztesseges multiknal tapasztaltam meg, szoval nem a tipikus suttyo magyar tulaj), ezert valtam vallalkozova.
2018. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
54%

A háeres cicákok jók, szeretjük őket.

Amúgy a rikrúter meg a riszörcsör az a háer belépő szintje, magyarul a full kezdők végzik ezt a melót.

Amúgy nem gyanús, hogy az ilyen kérdéseknél mindenki hülye, csak a kérdező helikopter?

2018. jan. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Fantasztikus, amikor az egyetemi jegyzeteiből kiollózott személyiségteszttel ő fogja majd megszűrni, hogy te mennyire leszel jó java fejlesztő vagy pénzügyi kontroller. Aztán majd egy egész Assessment Center dolgozik ennek a kiértékelésén :D igaz közük sincs ahhoz a szakmához, amiben te dolgozni szeretnél, de ők majd tudják, hogy te mennyire leszel jó csapatjátékos, meg lojális a céghez.

Vicc az egész, negyed ekkora hatalmat sem adnék az emberi erőforrásokon végzettek kezébe, maximum valami adminisztratív feladatot, mert hát azért nekik is kell dolgozni valahol. :)

Abba már bele sem megyek, hogy a legtöbbnek annyi a funkciója, hogy legyen kit kúro khm szeretgetni a cégnél.

Normális helyen szakmai interjú van csak, szakmai vezetőkkel/leendő szakmai vezetőddel.

2018. jan. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Manapság a HR van a legjobban elmaradva globális szinten az összes részlegből, és sok külföldi cikkben is fájlalják, hogy a HR túlmisztifikálja önmagát.

Nagyon kevés jó HRest ismerek.

A recruiterek túl is vannak terhelve, ritkán pengék a munkapszichológiában, meg hülye követelményeket támasztanak velük szemben. Élmény néha egy-egy normálisabbal elbeszélgetni.


Volt sok nagyon negatív tapasztalatom az elmúlt években (és pár pozitív). Volt hogy összekeverték az interjú-időpontokat, és engem k.vaanyáztak mert nem voltam ott, majd semmi bocsánatkérés.

Olyan is volt hogy ott az interjún a HR vezető késett 20 percet és 1.5 óráig magyarázta nekem, hogy ez a pozi nem az aminek írták. Okééééé...

De a teteje az volt a dolognak, hogy egy kis fiatal gyakornok felhívott, már a hanglejtésén érezni lehetett, ogy a tojáshéj a seggén. Én nagyon udvarias vagyok, de az a csaj kicsapta a biztosítékot. Hadart, nyávogott, mikor kedvesen új időpontot kértem, sóhajtozott hogy hát ő nem lát rá a menedzser naptárára... majd kioktató stílusban mondta hogy akkor küld nekem 'házit' az intejrúra.

Ami egy akkora baromság volt, hogy rájöttem, fölösleges egy ilyen cégbe több időt ölnöm.

2018. febr. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem nem azzal van a bajom, ha kiscsaj, vagy kezdő sőt, már azzal sem ha én jobban tudok telefonon keresztül kommunikálni.


Csak nem értem, miért Ő lesz a hatalom, amikor max ránéz az önéletrajzomra, amiből ha 1-2 dolog szűrhető le, és az alapján dönt. Ha behív, akkor semmilyen szakmai dolog nincs, nem tudja megállapítani, hogy TÉNYLEG dolgozni mennék oda. Feltesz pár kérdést, és az alapján ítélkezik.


Tényleg első kör alapján, amikor HR-es van csak az alapján tud megítélni, milyen a pofikám, vagy rákérdez személyes dolgokra. Nagyon ritkán van az, hogy maga mellé visz egy kompetens munkatársat.

2018. febr. 1. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Távol álljon tőlem, hogy védjem a recruitereket, most én is éppen kifejezetten nagyon utálom őket, de azért néhány dolgot nem árt tudni.

Kis cégek területén nem vagyok otthon, de egy multinál a szakmai képességeken kívül nagyon nagyon fontosak a soft skillek. Ahol én dolgozom, pl meg van határozva, hogy mik azok a tulajdonságok, amik valakit alkalmassá tesznek arra, hogy a cég kultúrájába beilleszkedjenek. Ezt a HR-es legalább annyira jól tudja, mint a szakmai vezető (ha nem jobban), ezért lehet, hogy beszélgetés alapján dönt arról mehetsz-e a következő körre, vagy nem.

Másrészt a szakmai vezetők általában nagyon elfoglaltak - ez azt jelenti, hogy egy hónapnál korábbi időpontot nem találsz a naptárjában, vagy ha igen, az nem biztos, hogy jó mondjuk a jelöltnek. Ha nem hívnak interjúra egy hónapig, akkor meg az a bajod. Ezért is vannak olyan helyek, ahol közbeiktatnak egy csak HR-es kört, hogy mindenkinek egyszerűbb legyen, a szakmai vezetőnek pedig ne kelljen megnéznie olyan embereket, akik a személyiségük miatt úgysem lennének alkalmasak.

2018. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Max ránéz az önéletrajzomra" - jobb helyeken úgy néz ki a folyamat, hogy a szakmai vezető jelzi a HR business partnernek, hogy kell egy ember. Közösen megbeszélik, hogy milyen, elkészítik a pozíció leírását. Miközben meghirdetésre kerül a pozi, a szakmai vezető leül a recruiterrel, és elmondja, hogy mik azok a must have dolgok, amiknek benne KELL lennie az önéletrajzban. Ha nincs benne, akkor nem lesz behívva a jelölt. Ezt nem a HR találja ám ki...
2018. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!