Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet abban az esetben...

Mit lehet abban az esetben tenni, ha a munkaadó nem a teljes összeget fizette ki?

Figyelt kérdés

Kb 2 hetet volt szerencsém egy budai kis közértben dolgozni, amire többnyire a magas fizetés miatt jelentkeztem. A hirdetésben az állt, hogy 2 műszakban, napi 8 illetve minden második szombaton 12 órában kell dolgozni, és az első hónapban 160 ezer forintot (nettó) majd a másodiktól már 180 ezért forintot fizetnek.


Január 31-én döntöttem úgy hogy eljövök, (okkal hagytam ott őket) és amikor ezt közöltem a főnökkel, ő azt mondta, 5-én van fizetés, illetve a papírmunkát majd elküldi postán. Ekkor még minden rendben volt, úgy váltunk el, hogy kezet fogtunk, és meg köszöntem a lehetőséget hogy ott dolgozhattam.


Hétfőn (5-én) írtam a főnöknek egy SMS-t, hogy családi okok miatt sajnos nem tudok bemenni, így a holnapi nap (kedd) lenne aktuális. Ekkor ő azt írta, hogy a tulajdonost kell keressem fizetés ügyben (aki amúgy a testvére) úgyhogy el kertem a telefonszámát, és fel hívtam, mire ő azt mondta, hogy be megy a boltba, leteszi a pénzt, és majd meg mondja a főnöknek hogy hívjon fel engem, hogy mikor mehetek be. Szerdán nem hívtak, így ma reggel csütörtökön kérdeztem meg hogy be tudok e menni. Be mentem és kiderült hogy mivel csak 4 órában voltam bejelentve, csak azt fizeti ki. Tehát összesen le dolgoztam 92 órát, és csak 44-et fizetnek ki. Ekkor megkérdeztem a főnököt hogy miért ennyi a pénz, mire ő azt mondta a tulajdonost hívjam fel, és vele beszéljem meg, mert ez az ő hatásköre. Felhívtam, és el kezdett magyarázkodni hogy mivel csak 4 órára voltam bejelentve, így ő csak annyit fizet ki.


Az lenne a kérdésem, milyen további intézkedéseket tehetek meg ezügyben, illetve kihez tudok fordulni. Előre is köszönöm a választ!


2018. febr. 8. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Feljelenteném , előbb közölném hogy a stexet 2 nap múlva utalja mert ráküldesz minden hivatalt , írd meg a PANASZKÖNYV műsornak is . Aztán ha fizet ha nem megleckéztetném , ezek a pofák és a vendéglátósok mind tetvek .
2018. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen szerződésed volt, de ha napi 4 óra munkaidő szerepelt benne, akkor a napi 4 órán felül ledolgozott idő túlórának számít, tehát azt is ki kell fizetnie. Mindegy, hány órásra voltál bejelentve, a ledolgozott időre bérezés jár, és ilyen felállással még rosszabbul is jár anyagilag a cég, mintha 8 órásként fizetne ki.


Munkaügyi vitáknál az illetékes hatóságot a kormányhivatalokban találod, ott kell személyesen panaszt tenni. Ők kivizsgálják az ügyet, és kötelezik a céget a bér kifizetésére.


Egyébként a pénzért nem vagy köteles bemenni és a leszámolási papírokért sem, ugyanis a jogviszonyod már nem áll fenn a cégnél, tehát a munkaviszony megszünését követő 5. munkanapig ajánlottan fel kell, hogy adja a papírokat a címedre, el kell, hogy utalja a béredet. Ha nem utalással volt a fizetés, akkor azt is postán kell továbbítania Neked. Ha ez nem így történt, akkor azt is bírságolja a hatóság.

2018. febr. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!