Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esetben hogy alakul a...

Ilyen esetben hogy alakul a felmondás? (közalkalmazottból magánba mennék)

Figyelt kérdés

Amennyire lehetett már utána jártam a dolgoknak, de pár dolog nem tiszta.


Az egyik maga a felmondási/felmentési idő. Rám elviekben más szabályok vonatkoznak mint más munkavállalókra(pl, hogy rám a kjt vonatkozik). Ebben olvastam olyat, hogy ha én mondok fel, akkor nem a szokásos 30 nap van, hanem akár több is. Én 5 éve dolgozom folyamatosan és elvileg így 60 napot kell még dolgoznom, míg megszűnik véglegesen a munkaviszonyom. Ennyit viszont már nem bírok fizikailag és mentálisan a munkahelyemen maradni.

Egyáltalán meg lehet oldani, hogy maradjon a 30 nap és ne 60-at kelljen maradni?


A másik meg a szabadságok. Nekem van 29 napom, amiből eddig csak 1-et veszek majd ki hétfőn. Gondolom ez is más magánban, mint a közszférában. Ezekkel mi lesz?


2018. febr. 9. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszony, akkor minden lehetséges. De ha ez nem megy, és felmondás történik, és a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor bírd ki azt a 60 napot és kész.


Szabadság: egész évre van 29 napod. A munkaviszonyod végéig tartó részre időarányosan kiszámolják (és egész napra kerekítik). PL. ha negyedév után mész el, akkor a 29 nap negyede jár neked, vagyis 7 nap. Ha engedik, ki is veheted. Ha nem engedik, akkor ki kell fizetni (olyan pénzzel, mint a munkabéred 1 napra jutó része, szorozva a napok számával).


Új munkahelyeden sem az egész évi szabit kapod meg, hanem a maradék évre az arányos részét.

2018. febr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alapszabadsag versenyszferaban ha jol tudom 19 nap vagy 21 pontosan nem tudom ha palykezdo vagy, ha a kozszferaba vagy s ott 30 napod van a versenyszferaba vagy 10 nappal kevesebb bar attol fugg hol vagy kozalkalmazott.Kilepeskor idoaranyosan kifizetik a fel nem hasznalt szabijaidat,a tobbi automatikusan atsorolodik a maganceghez.ha a vezetod jo fej meg lehet vele egyezkedni talan hogy a felet engedjek el a felmondasi idonek vagy rendkivulivel is fel tudsz mondani ha elmesz a korzetihez bejelented h ki vagy idegileg az tovabb kuld egy agyturkaszhoz aki talan ki is ir vagy ad egy igazolast a munkaltatod fele hogy mentalis problemak miatt tovabb nem tudod ellatni a munkadat akar egy depi diagnozis vagy eleg a nagy foku kimerultseg ha tenyleg igy ki vagy mindenkepp fordulj dokihoz vagy a helyi uzemorvoshoz ha van ilyen, es siman felmentenek a felmondasi ido alol vagy azonnali hatalyu vagy renndkivuli felmondassal el is johetsz de ehhez mint irtam orvosi igazolas kell.Ha ennyire ki vagy sztem en ezt tennem.
2018. febr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A vicc az egészben, hogy nyáron autoimmun betegséget diagnosztizáltak nálam és medrol lökésterápiát kaptam. Ez annyiban kapcsolódik a felmondáshoz, meg amit írt a 2-es válaszoló, hogy szeptember körül muszáj voltam elmenni pszichiáterhez, mert nem bírtam a medrolnak a pszichére gyakorolt hatását és majdnem eret vágtam magamon. Úgyhogy végülis van már egy olyan BNO kódom a gyűjteményemben, hogy középsúlyos depresszió.


Lehet ezt megpróbálom kijátszani valahogy. Örülnék, ha áprilisban már tudnék az új helyen kezdeni, mert arra a hónapra nincs meg a beosztás még(3 havi a munkaidő keret) és legalább tudnának úgy kalkulálni, hogy már én nem leszek akkor.

2018. febr. 9. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!