Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy céghez aláírtam március...

Ha egy céghez aláírtam március 1-el kezdődően, de mégis maradok a mostani helyemen, terhel-e bármilyen kötelezettség a másik céggel szemben?

Figyelt kérdés

A jobb fizu miatt aláírtam, próbaidő van kikötve a szerződésben, viszont a régi helyemen marasztaltak, és emeltek.


Így nem mennék már át, viszont nem tudom, ilyenkor mi a teendő, egyszerűen csak szólni kell az új helyre, h mégsem megyek? Kell valami írásos formában is rögzíteni ezt?


Egyébként, ha nem lett volna próbaidő kikötve, akkor már az aláírás után egyből 1 hónap felmondási idő érvényes? Tehát, ha nem dolgoznék ott, akkor is 1 hónapot mégis le kellene dolgoznom?


2018. febr. 10. 12:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a másik cégnek ÍRÁSBAN, hogy tekintsék tárgytalannak a dolgot. Próbaidő alatt nincs felmondási idő, fölösleges arról fantáziálni, mi lenne ha. Olyan helyre nem is megyek, ahol nincs próbaidő.
2018. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Írásban jelezd az új cég felé, hogy bocs, mégse mész.

Ha az új helyen nem lenne próbaidő, akkor se lenne gáz, mivel csak március 1jén kezdődne a munkaviszonyod. Tehát abban az esetben is ugyanúgy szólhatnál most, hogy majd akkor nem fogsz kezdeni.

2018. febr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!