Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy pincérnek, miért kell?

Egy pincérnek, miért kell?

Figyelt kérdés
Szerintetek egy pincérnek vagy pultosnak miért kell,hogy tapasztalata legyen. Mikor szerintem egy r.hadt tányért ,meg poharakat mindenki ki tud vinni tapasztalat nélkül is. Szerintetek?

2018. febr. 10. 22:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltál már a karodon 6-8 tányért egyszerre kivinni? Vagy egy tálcán 10 teletöltött söröskorsót?
2018. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem. De ennyit nem is láttam soha egy pincérnél se ez kicsit túlzás...
2018. febr. 10. 22:28
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ez megtörténik sűrűn telt ház vagy rendezvény esetén . Kell az erőnlét és a jó memória nyugodt idegrendszer de a gyorsaság is .
2018. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
3 memória mindenki papírra jegyzetel
2018. febr. 10. 22:36
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
"Próbáltál már a karodon 6-8 tányért egyszerre kivinni?"Az is komoly hely kehet ahol a pincér 6-8 tányérral szaladgál. Eleve komolyabb helyeken 3 tányértól többet nem visz ki a felszolgáló, mert nem higiénikus ha összeérnek a tányérok. Dolgoztam én már pár konyhán, ott láttam, hogy összefogdossák a tányérokat a szakácsok. A HCCP rendszert nem hiába találták ki. Jó ha van gyakorlatod, mivel eléggé kemény szakma, nagy a stressz, sokat kell dolgozni kevés pénzért, és jó ha tudod, hogyan fogd meg a tányérokat, hogyan terítsél fel akár egy reggelire vagy ünnepi vacsorára, jó ha tudod, hogyan bontsál fel egy üveg fehér vagy vörösbort, vagy egy pezsgőt pukkanás nélkül ahhoz milyen poharak valók. Nem egy egyszerű szakma. Dolgoztam én magam is pincérként már, nagyon de nagyon sok mindenre oda kel figyelni, még az se mindegy, hogy a fény hogyan törik meg az asztal terítőn, erre is érdemes oda figyelni, mikor felterítesz.
2018. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Ahol a pincérnek csak annyi a feladata, hogy kivigyen pár r.hadt tányért az maximu megy r.hadt késdobáló, nem étterem.


Egy középszerűnél kicsit is jobb étteremben a pincér tökéletesen és magabiztosan ismeri a menüt (olyan szinte, hogyha a vendég vegán / vegetariánus / gluténmentesen vagy bármilyen speciális módon étkezik, stb..) akkor azonnal tud ajánlatot tenni. Alap, hogy ismeri a ház italait, tud pl. egy értelmes bort ajánlani marhához, halhoz.... Továbbá tud bánni a vendéggel. Az McDonalds szint amikor csak bepötyögöd a gépbe mit akar zabálni a paraszt aztán kidobod neki egy papírzacsiban. Egy jó pincér pontosan tudja, hogy mikor kérdezzen, esetleg beszélgessen 2-3 mondatot a vendégekkel és mikor ne zavarja őket. Ez rutin nélkül esélytelen.

2018. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

"Mikor szerintem egy r.hadt tányért ,meg poharakat mindenki ki tud vinni tapasztalat nélkül is."


Na pont ilyen pincérrel nem szeretnék találkozni vendégként az étteremben, akinek már a tányér is rohadt :-)

2018. febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%

És igen, előttem nagyon pontosan leírták, hogy ez miért egy szakma. pl. azt tudtad, hogy az sem mindegy, melyik oldalról adod oda az ételt a vendégnek?

És azt tudod, hogy ha felbontasz egy üveg bort, akkor utána mit kell csinálnia egy pincérnek, ha pl egy férfi és egy nő ül az asztalnál? És azt tudod, hogy hogyan tölts úgy bort, hogy utána ne csepegjen le az asztalra (a vörösbor a fehér terítőre)?

Pultos: sört tudsz csapolni? Tudod, mennyi hab lehet rajta és mennyinek kell lennie a sörnek?

2018. febr. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%
Na 14 év után ezért hagytam ott a szakmát, mert a legtöbb ember ezt gondolta. De látom sokan így tettek, vagy elmentek külföldre, így kénytelenek lesztek vagy 3-4x- s árat fizetni a kajáért vagy végignézni, ahogy bezár kedvenc helyetek.
2018. febr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Hát 9 én egyik helyet sem sajnálom ,amelyik emiatt zár be ,mert nincs pincér. De igenis lenne. Csak a hú de nagy elvárások miatt nincsen!!! És az ilyen meg is érdemli,hogy bezárjon...Pl:tapasztalat na az ,hogy legyen valakinek ,ha egyik hely sem engedi a kezdeket oda??!
2018. febr. 11. 10:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!